Hírek
2019. Február 27. 10:04, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Kidobott az ötödik emeletről egy kutyát egy férfi a fővárosban

Felfüggesztett fogházbüntetésre ítélték azt a férfit, aki egy rábízott kutyát ledobott az ötödik emeletről - közölte a Fővárosi Főügyészség szerdán az MTI-vel.
A közlemény szerint a 64 éves férfi 2017. március 4-én, a délelőtti órákban a IV. kerületben, 5. emeleti lakásában tartózkodott, ahol vele volt a felügyeletére bízott kutya is.
A férfi ittas állapotban az állatot az erkély korlátján átemelve kidobta az emeletről. Az eb a zuhanást követően a ház előkertjébe esett. Hiába vitték állatorvoshoz, később elpusztult.
A férfival szemben állatkínzás vétsége miatt emeltek vádat; a bíróság bűnösnek mondta ki, és 1 év, végrehajtásában 2 évre felfüggesztett fogházbüntetésre ítélte.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld
Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre
A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.
2025. Szeptember 02. 07:15, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: 2027 végéig elkészül a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza
Egész biztosan elkészül 2027 végéig a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza, ami komoly előrelépést jelent majd hazánk és az egész térség energiabiztonságának szempontjából -
2025. Szeptember 02. 07:07, kedd | Belföld
Lázár János: visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a MÁV-Volán csoport
A MÁV és a Volán összevonásával visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a vállalatcsoport.