Városlista
2025. július 16, szerda - Valter

Hírek

2020. Szeptember 16. 12:02, szerda | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Kinyithatnak a diszkók egy német tartományban novembertől

Kinyithatnak a diszkók egy német tartományban novembertől

Újra megnyithatnak a koronavírus-járvány miatt bezárt zenés-táncos szórakozóhelyek, klubok, diszkók novembertől Szász-Anhaltban - közölte kedden a németországi tartomány kormánya.

Az új típusú koronavírus (SARS-Cov-2) viszonylag mérsékelt terjedése és a lakosság fegyelmezettsége révén az élet "széles területeit lehet visszahelyezni a szász-anhaltiak saját felelősségi körébe", vagyis egyre több korlátozó intézkedést vonnak vissza - közölték Magdeburgban a tartományi kormány ülése után.

Az alapvető fertőzéshigiéniai óvintézkedések mellett csütörtöktől, szeptember 17-től legfeljebb 500 fő, november 1-jétől pedig 1000 fő részvételével lehet rendezvényeket tartani zárt térben. A résztvevők regisztrációjával gondoskodni kell arról, hogy fertőzés esetén feltárható legyen a vírus terjedésének útja. Az ezer főnél nagyobb tömeget vonzó sportversenyek és kulturális rendezvények megtartására külön engedélyt kell kérni a területet felügyelő tárcától és az egészségügyi minisztériumtól.

November 1-jétől "a klubok és diszkók számára is ismét lesz perspektíva" - áll a közleményben, amely szerint a szórakozóhelyek legfeljebb 60 százalékos kihasználtsággal működhetnek majd, és ugyancsak regisztrálni kell a vendégeket, akiknek be kell tartaniuk a legalább másfél métert előíró távolságtartási szabályt.

A hagyományos karácsonyi piacok, vásárok megtartására is lesz lehetőség, ha a járványhelyzet megengedi, de ehhez a rendezőknek ki kell dolgozni egy higiéniai tervet a vírus terjedésének megakadályozására - tették hozzá.

Szász-Anhalt a 16 tartomány közül az első, ahol már a zárt térben működő szórakozóhelyek újranyitására készülnek. A 2,2 milliós tartomány a kevéssé fertőzött térségek közé tartozik Németországban. A helyi hatóságok keddi adatai szerint egy nap alatt 7 új fertőzöttet regisztráltak, így a járvány kezdete óta 2369 ember szervezetében mutatták ki a SARS-Cov-2-t. Közülük 347-en szorultak kórházi ellátásra, a járvány 66 áldozatot szedett.

Az egész országban egy nap alatt 1407 fertőzöttet regisztráltak, ami nagyjából megfelel az augusztus eleje óta tapasztalt szintnek. Az igazolt fertőzöttek száma így 261 762-re emelkedett. A fertőzöttek túlnyomó többsége legyőzte a vírust, az aktív esetek számát 17 800 körülire becsüli a Robert Koch országos közegészségügyi intézet (RKI). A fertőzés okozta betegséggel (Covid-19) összefüggő halálesetek száma 12-vel emelkedett, 9362-re.

A járvány első, tavaszi hullámához képest jelentős különbség, hogy a napi esetszám augusztus elején indult növekedése nem terhelte meg számottevően az egészségügyi ellátórendszert. Ezt jelzi, hogy az intenzív és baleseti ellátási terület szakmai szervezetének (DIVI) nyilvántartása szerint a mintegy 30 ezer intenzív ellátási ágy közül csupán 236-on kezelnek Covid-19-ben szenvedő beteget, holott a járvány eleje óta már 17 ezernél is több ilyen eset volt a németországi kórházak intenzív osztályain.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 16. 07:39, szerda | Külföld

Donald Trump: vámok mellett egyéb szankciók is lehetnek Oroszországgal szemben

Donald Trump szerint vámok mellett egyéb szankciók is lehetségesek Oroszországgal szemben, amennyiben 50 napon belül nincs előrelépés az ukrajnai háború lezárásához vezető békefolyamatban

2025. Július 10. 14:00, csütörtök | Külföld

A British Museumba, a bayeux-i kárpit jövőbeni ideiglenes kiállítási helyére látogatott a brit kormányfő és a francia elnök

A British Museumba, a bayeux-i kárpit jövőbeni ideiglenes kiállítási helyére látogatott szerdán Keir Starmer brit kormányfő és Emmanuel Macron francia elnök.

2025. Július 08. 20:31, kedd | Külföld

Már több mint hetven ország állampolgárai jogosultak vízummentes beutazásra Kínába

Július közepétől Kína már több mint 70 ország állampolgárainak biztosít vízummentes belépést az országba.