Hírek
2016. Március 13. 00:00, vasárnap |
Helyi
Forrás: tatabánya
Kölcsey Galéria - kiállítás századszor

Századik alkalommal nyitotta meg kapuit a Kölcsey Ferenc Galéria Tatabányán. A jeles alkalommal, mint a legelső tárlaton, most is Krajcsirovics Henrik munkáit állították ki.
A felsőgallai születésű (1929-2008) festő, grafikus és rajzpedagógus, számos díjat nyert. Munkásságának fő témája a bányász, mint valódi hős, szorosan kapcsolódik városunkhoz. Konstruktivista festményeit és linómetszeteit gyakran közvetlen környezete, Tatabánya szépséges magasságai, hegyeiben dolgozó munkásai, kenyerét adó szénporos arcai ihlették.
A kiállítást megnyitó Schmidt Csaba polgármester beszédében elmondta: ez az esemény jól példázza a kiállító iskola pedagógusainak látásmódját, akik arra törekednek, hogy diákjaikat mindig új impulzusok érjék, és ezáltal nyitottak legyenek a művészet iránt. Városunk vezetője a megnyitó keretében emléklapot és virágot adott át a Kölcsey Galéria életében végzett lelkiismeretes és áldozatos munkájáért Bondorné Albarelli Zsuzsanna korábbi igazgatóasszonynak, valamint Járfás Ibolya és Darmstädterné Marton Anita pedagógusoknak.
Az eseményt megtisztelte jelenlétével a művész családja, Krajcsirovics Henrikné és Krajcsirovics Kinga, valamint a művész korábbi pályatársai is, akik közül Rochlitz György Csir tanár úr (Krajcsirovics Henrik) munkásságáról beszélt. Elmondta, több volt Ő egyszerű alkotónál. Munkái gyakran tükrözték személyiségét, mint képén a bohóc, amely befelé sír, de kifelé csak a jót sugározza. Aki feladatának érezte szolgálni az életet, emelni annak minőségét.
A kiállítás megnyitóját a Dallam Alapfokú Művészeti Iskola növendékei és a kölcseys diákok ünnepi műsora tette emlékezetessé. A tárlat április közepéig, hétfőtől péntekig 8-18 óráig tekinthető meg.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 01. 07:00, kedd | Helyi
SOK VOLT A ROVÁSÁN
Engedély nélkül, a tulajdonos tudtán kívül más autójával hajtott egy férfi Esztergomban, aki ellen rablás miatt körözés volt érvényben.
2025. Június 04. 10:07, szerda | Helyi
ORSZÁGOS HATÁRRENDÉSZETI ÖSSZESÍTŐ
Az elmúlt nap eseményei számokban . A szolgálatot teljesítő rendőrök 2025. június 03-án 0 óra és 24 óra közötti időszakban összesen 35 határsértőt tartóztattak fel.