Hírek
2018. Szeptember 04. 12:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Kötőhártya-gyulladást is okozhat a parlagfű-allergia

Kötőhártya-gyulladást is okozhat a parlagfű-allergia, gyakran az orr- és a hallójáratot is érinti - közölte a Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinikájának igazgatója az M1 aktuális csatorna műsorában kedden.
Nagy Zoltán Zsolt azt mondta, a kötőhártya-gyulladás oka elsősorban bakteriális vagy vírusos fertőzés, de allergia esetén a túlérzékenységi reakció miatt alakul ki.
Az allergia okozta gyulladást antiallergiás cseppekkel lehet mérsékelni, a tünetek az allergiát kiváltó ok megszűnése után pár nappal elmúlnak - tette hozzá.
A szakértő azt javasolta, az allergiások napközben bő vízzel többször mossák ki a szemüket, hajnalban ne nyissanak ablakot, a légkondicionálókat pedig tisztítsák rendszeresen. Erős allergia esetén érdemes tablettát felíratni, de azt még a tünetek jelentkezése előtt el kell kezdeni szedni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld
Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre
A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.
2025. Szeptember 02. 07:15, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: 2027 végéig elkészül a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza
Egész biztosan elkészül 2027 végéig a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza, ami komoly előrelépést jelent majd hazánk és az egész térség energiabiztonságának szempontjából -
2025. Szeptember 02. 07:07, kedd | Belföld
Lázár János: visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a MÁV-Volán csoport
A MÁV és a Volán összevonásával visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a vállalatcsoport.