Városlista
2025. szeptember 3, szerda - Hilda

Hírek

2021. Május 08. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Kriptovalutára utaznak zsaroló levelek küldői

Kriptovalutára utaznak zsaroló levelek küldői

Kriptovalutát követelő zsaroló emailek miatt figyelmeztet Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI).

A rendőrség honlapján pénteken közzétett közlemény szerint a napokban a kibernyomozók több bejelentést is kaptak olyan állampolgároktól, akik az emailfiókjukba történő belépést követően egy zsaroló hangvételű üzenetet kaptak.

A hosszú, magyar nyelven íródott - ám magyartalanságokkal tűzdelt - üzenet lényege szerint azt egy hivatásos programozó küldte, aki megszerezte az irányítást a címzett számítógépe felett. Az üzenet írója közölte: ha nem kap 48 órán belül 1350 dollárnak megfelelő bitcoint a levélben megadott címre, akkor kompromittáló felvételeket tesz közzé a címzettről.

A rendőrség szerint az ilyen üzenet miatt nem kell aggódni. A kibernyomozók tájékoztatása szerint régóta ismert módszerről van szó: az elkövető a felhasználók hiszékenységét kihasználva próbál meg kriptovalutához jutni. Az email küldője valójában nem szerezte meg az irányítást a számítógép felett és nincsenek is felvételei a címzettről.

Az ilyen és hasonló üzeneteket a küldő egyszerre több ezer, vagy akár több tízezer emailcímre továbbítja, bízva abban, hogy a sok címzett közül néhányan esetleg - komolyan véve a fenyegetést - teljesítik a kérését.

A kibernyomozók azt tanácsolják, hogy ha valaki hasonló üzenetet kap, akkor maradjon nyugodt, válasz nélkül törölje az üzenetet, és semmiképpen se utaljon kriptovalutát az elkövető által megadott címre - olvasható az NNI közleményében.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld

Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre

A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.

2025. Szeptember 02. 07:15, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: 2027 végéig elkészül a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza

Egész biztosan elkészül 2027 végéig a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza, ami komoly előrelépést jelent majd hazánk és az egész térség energiabiztonságának szempontjából -

2025. Szeptember 02. 07:07, kedd | Belföld

Lázár János: visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a MÁV-Volán csoport

A MÁV és a Volán összevonásával visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a vállalatcsoport.

2025. Szeptember 01. 07:58, hétfő | Belföld

Változékony idő várható szeptember első hetében