Városlista
2025. július 16, szerda - Valter

Hírek

2022. Január 22. 07:00, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Letartóztattak egy rendőri igazoltatás elől menekülő férfit

Letartóztattak egy rendőri igazoltatás elől menekülő férfit

Elrendelték annak a férfinak a letartóztatását, aki csaknem 50 kilométeren keresztül menekült autójával az őt igazoltatni próbáló rendőrök elől - tájékoztatta pénteken a Szegedi Törvényszék szóvivője az MTI-t.

Horváth-Tóth Imola közölte, a férfit hivatalos személy elleni erőszakkal gyanúsítják.

A megalapozott gyanú szerint a férfi kedden, Soltvadkerten a rendőrök jelzése ellenére autójával nem állt meg, és elhajtott a helyszínről. Menekülés közben több közlekedési szabályt megszegett és több alkalommal veszélyeztette a szabályosan közlekedő gépjárművezetőket. A férfi néhol 170-180 kilométer/óra körüli sebességgel haladva rátért az 54-es útra, ahol megpróbált leszorítani több, az üldözésébe bekapcsolódó rendőrautót. A rendőrök a balesetet csak úgy tudták elkerülni, hogy lehúzódtak a gyanúsított gépjárműve elől.

A rendőrök végül az M5-ös autópálya felhajtójánál lévő körforgalmat lezárva kényszerítették megállásra az elkövetőt. A rendőrök felszólították a férfit, hogy szálljon ki a gépjárműből, amire a gyanúsított hátramenetben elindult és a mögötte egy méterre álló szolgálati autó jobb elejének ütközött. A férfi ezután is ellenállt a rendőri intézkedésnek, csak testi kényszer alkalmazásával tudták megbilincselni.

Az első fokon eljáró nyomozási bíró a bűnismétlés és a szökés, elrejtőzés veszélye miatt látta indokoltnak a legsúlyosabb kényszerintézkedés elrendelését a büntetett előéletű férfi ellen. A Szegedi Járásbíróság végzése ellen a védő és a gyanúsított fellebbezett, ezért az nem végleges.

Az ügyben eljáró ügyészség közölte: a gyanúsított beismerő vallomást tett és azt is elismerte, hogy a vezetés közben alkoholt, korábban pedig a szeszes ital mellett kábítószert is fogyasztott.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld

Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában

Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t

2025. Július 16. 07:34, szerda | Belföld

Lázár János: Magyarország újra édesvíz-nagyhatalom lehet

Magyarország egykor édesvíz-nagyhatalom volt, és újra az lehet - írta az építési és közlekedési miniszter kedden a Facebook-oldalán.

2025. Július 16. 07:30, szerda | Belföld

Airbus: Európa legmodernebb helikopterflottája a magyar

Megérkezett az utolsó két Airbus H225M típusú helikopter és ezzel teljessé vált a Magyar Honvédség közepes kategóriájú, többfeladatú helikopterflottája.