Hírek
2012. Augusztus 10. 12:39, péntek |
Sport
Forrás: MTI Fotó: Kovács Tamás
London 2012 - Dudás Miklós döntős K-1 200 m-en

Dudás Miklós remekül versenyezve bejutott a szombati nyolcas döntőbe a kajak egyesek 200 m-es számában a londoni olimpia pénteki versenynapján.
Az ifjúsági világbajnok, 21 éves Dudás az előfutamban elért harmadik hely után rendkívül nehéz középfutamba került, riválisai között ott volt az aktuális világbajnok lengyel Piotr Siemionowski, a 2010-ben vb-győztes brit Ed McKeever és a szám korábbi egyeduralkodója, a német Ronald Rauhe is.
A nyolc induló közül négyen jutottak a fináléba, ennek megfelelően hatalmas volt a csata, s végül a Bomba Angyalföldi VSE fiatal lapátforgatója McKeever és a francia Maxime Beaumont mögött a harmadik helyen csapott a célba, így készülhet a döntőre.
"Nagyon felkészültem erre az olimpiára és már nagyon vártam a napot, hogy vízre szállhassak" - nyilatkozott a parton Dudás. "Boldog vagyok, hogy sikerült bejutnom a döntőbe, ráadásul a középfutamban olyan neveket vertem meg, akiket korábban még soha. Előzetesen a finálé volt a célkitűzésem, de holnap megpróbálok beleadni még egy +löketet+, s majd meglátjuk, az mire lesz elég."
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 20. 09:20, vasárnap | Sport
Böde góllal ünnepelte az 500. meccsét, de a Paks nem tudott nyerni
A Puskás Akadémia a hosszabbításban egyenlítve 2-2-es döntetlent játszott a Paks vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulójának szombat esti rangadóján.
2025. Április 19. 08:34, szombat | Sport
Férfi kézilabda NB I - A Veszprém otthon három góllal nyert a Szeged ellen
A címvédő Veszprém házigazdaként 36-33-ra nyert a Magyar Kupa-győztes Szeged ellen a férfi kézilabda NB I péntek esti rangadóján, ezzel matematikailag is biztossá tette helyét a döntőben.
2025. Április 17. 07:39, csütörtök | Sport
Bajnokok Ligája - Négy között az Arsenal és az Internazionale
Szerdán az Internazionale és az Arsenal jutott négy közé a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntős párharcából.
2025. Április 16. 07:27, szerda | Sport
Bajnokok Ligája - A Barcelona és a PSG is megszenvedett a továbbjutásért
A papírformának megfelelően, de a vártnál nehezebben az FC Barcelona és a Paris Saint-Germain is elődöntőbe jutott a labdarúgó Bajnokok Ligájában: