Városlista
2025. július 17, csütörtök - Endre, Elek

Hírek

2011. November 18. 07:06, péntek | Belföld
Forrás: mno.hu

Már a hét végén megszülethet az új adósmentő csomag

Már a hét végén megszülethet az új adósmentő csomag

A devizahitelesek forintgyengülésből származó megemelkedett költségeinek egy részét átvállalnák a bankok – értesült a Magyar Nemzet.

Akár már a hét végén megszülethet az az új adósmentő csomag, amely a korábban bevezetett árfolyamrögzítés módosított változata lenne.

A konstrukció lényege, hogy a csatlakozó ügyfeleknek 180 forintos frank- és 250 forintos euróárfolyamnak megfelelő törlesztőrészletet kell fizetniük 2014 végéig, a piaci és a fix árfolyam különbségéből fakadó eltérést pedig szintén egy gyűjtőszámlán tartaná nyilván a bank. Újdonság, hogy a fix árfolyam miatt felhalmozódó tartozásnak csupán egy részét kellene visszafizetnie 2015-tõl az adósoknak, bizonyos hányadát pedig a pénzintézet vállalná át.

A program végeztével ezzel a megoldással nem nőne meg jelentősen az ügyfelek törlesztőrészlete, és az is egy lehetséges opció, hogy a gyűjtőszámlán felhalmozódott tartozásra nem számolnának kamatot a pénzintézetek.

Erre nagy valószínűséggel azért lenne mód, mert az állam kamattámogatással, esetleg garanciával támogatná meg a gyűjtőszámlán lévő tartozást.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld

Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában

Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t

2025. Július 16. 07:34, szerda | Belföld

Lázár János: Magyarország újra édesvíz-nagyhatalom lehet

Magyarország egykor édesvíz-nagyhatalom volt, és újra az lehet - írta az építési és közlekedési miniszter kedden a Facebook-oldalán.

2025. Július 16. 07:30, szerda | Belföld

Airbus: Európa legmodernebb helikopterflottája a magyar

Megérkezett az utolsó két Airbus H225M típusú helikopter és ezzel teljessé vált a Magyar Honvédség közepes kategóriájú, többfeladatú helikopterflottája.