Hírek
2017. Május 15. 11:07, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Már csak egy hét van a személyi jövedelemadó-bevallások leadására

Az idén először mindenkinek elkészítette a Nemzeti Adó és Vámhivatal (NAV) a személyi jövedelemadó-bevallás tervezetét, amit még egy hétig ellenőrizhetnek és egészíthetnek ki az adózók.
Ha nem nyúlnak hozzá és elfogadják, akkor a tervezet május 22-én adóbevallásnak minősül - közölte a NAV adószakmai szóvivője hétfőn az M1 aktuális csatorna reggeli hírfolyamában.
Kiss Péter András hozzátette: május 22-ig lehet rendelkezni az 1+1 százalékról is, amellyel az adózó eldöntheti, kinek szánja támogatását: egyháznak, civil szervezetnek vagy a nemzeti tehetségprogramnak. Akinek ügyfélkapuja van, annak egyszerű volt a dolga, mert azon keresztül mindent elintézhetett, akinek viszont nem, annak március közepéig kérnie kellett a postázást, mintegy 800 ezer ember kapott levelet a NAV-tól.
A szóvivő az adóbevallás esetleges kiegészítésére példaként hozta az ingatlankiadásból származó jövedelmet, amellyel ki kell egészíteni a NAV által készített tervezetet. Felhívta a figyelmet május 22. után az szja-bevallást már csak önellenőrzéssel lehet korrigálni. Az adózók kérhetnek részletfizetést is, ha megfizetendő adójuk 200 ezer forint alatt van, akkor 6 havit; ha e feletti összeg, akkor részletfizetési kedvezményt kell kérniük a NAV-tól - közölte a NAV adószakmai szóvivője.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld
Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában
Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t
2025. Július 16. 07:35, szerda | Belföld
Ingatlan.com: a munkaerőpiacon is változást hozhat az Otthon Start program
2025. Július 16. 07:34, szerda | Belföld
Lázár János: Magyarország újra édesvíz-nagyhatalom lehet
Magyarország egykor édesvíz-nagyhatalom volt, és újra az lehet - írta az építési és közlekedési miniszter kedden a Facebook-oldalán.
2025. Július 16. 07:30, szerda | Belföld
Airbus: Európa legmodernebb helikopterflottája a magyar
Megérkezett az utolsó két Airbus H225M típusú helikopter és ezzel teljessé vált a Magyar Honvédség közepes kategóriájú, többfeladatú helikopterflottája.