Hírek
2020. Június 05. 07:12, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Már működik a levegőminőségi tervek felülvizsgálatáért felelős Ökomenedzser Hálózat
Elkezdte működését májusban az Ökomenedzser Hálózat, amelyben a tanácsadók egyik legfontosabb feladata az érintett települések levegőminőségi terveinek felülvizsgálata és ezek megvalósításának elősegítése
- közölte a projektért felelős Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. csütörtökön az MTI-vel. A hálózat a HungAIRy LIFE integrált projekt részeként jött létre. A HungAIRy, Magyarország első környezetvédelmi, uniós támogatásból megvalósuló LIFE integrált projektje (LIFE IP) 2019. január 1-jén indult, és feladata, hogy 8 régiót lefedve, 10 magyar településen a levegőminőség javítását támogassa.
A hálózat szakmai hátterét az Ökomenedzser Tudásközpont biztosítja, amelyet a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft.-ben hoztak létre.
A hálózat tagjai nemcsak felhívják a lakosság figyelmét a levegőminőség romlásának következményeire, hanem megoldási javaslatokkal is élnek a környezettudatos életmód kialakítása érdekében.
Az ökomenedzser irodákban a helyi lakosok energiahatékonysággal, levegőminőséggel kapcsolatos kérdéseikkel kereshetik fel az ökomenedzsereket, akik a tanácsadás mellett különböző pályázati lehetőségeket is a figyelmükbe ajánlanak - ismertetik a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 05. 11:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld
Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve
Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát
2026. Május 05. 07:39, kedd | Belföld
Érettségi - Pedagógusok: a korábbiaknál nehezebb volt az idei magyar írásbeli
Az elmúlt évek vizsgáinál nehezebbnek ítélték a hétfői magyar nyelv és irodalom írásbeli érettségi feladatait az MTI-nek nyilatkozó középiskolai tanárok.
2026. Május 05. 07:31, kedd | Belföld
Kontroll-interjú: Balásy Gyula ingyen felajánlotta az államnak a médiacégeit
Balásy Gyula médiavállalkozó lemond valamennyi rendezvényszervező, kommunikációs és médiacégében birtokolt tulajdonrészéről, azokat felajánlja az állam részére.
