Városlista
2025. április 19, szombat - Emma

Hírek

2021. Január 06. 17:56, szerda | Belföld
Forrás: mti

Már több mint 1 millióan regisztráltak a koronavírus elleni oltásra

Már több mint 1 millióan regisztráltak a koronavírus elleni oltásra

Egyre nagyobb az érdeklődés a koronavírus elleni oltás iránt, már több mint egymillióan regisztráltak - jelentette ki a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerda délután a Facebook-oldalán.

Dömötör Csaba videójában elmondta: az interneten 632 ezren regisztráltak, 391 ezren pedig postán küldték vissza a regisztrációs lapot.

Emlékeztetett arra, hogy az oltások december 26-án kezdődtek Magyarországon, részletes terv alapján. Jelenleg az egészségügyi dolgozókat oltják a kórházi oltópontokon.

Az államtitkár azt is közölte: már tartanak az előkészületek annak érdekében, hogy az idősotthonokban élők is mihamarabb megkapják a védettséget.

Mindenkit arra biztatnak, ha még nem tette meg, regisztráljon az oltásra - mondta Dömötör Csaba, hangsúlyozva, a vakcina a leghatékonyabb eszköz a koronavírus ellen.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 19. 08:31, szombat | Belföld

Nagy István: a saját állatai megóvása érdekében minden gazdálkodó továbbra is tartsa be a hatósági előírásokat

Nagy István nyomatékosan ismét arra kért minden gazdálkodót, hogy a saját állataik megóvása érdekében továbbra is tartsák be a hatósági előírásokat; csak az lépjen be az állattartó telepre, akinek jelenléte elengedhetetlen.

2025. Április 18. 09:47, péntek | Belföld

ÉKM: jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése

Jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése, a beruházás az elmúlt 100 év legjelentősebb budapesti vasútfejlesztése

2025. Április 18. 09:45, péntek | Belföld

Meteorológia: Mezőkovácsházán 30,6 Celsius-fok volt csütörtök délután

Csütörtökön először haladta meg a hőmérséklet Magyarországon ebben az évben a 30 Celsius-fokot - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.