Hírek
2021. Július 23. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Melegszik az idő a hétvégén

Sok lesz a napsütés a hétvégén, csak néhol lehet zápor, zivatar. Melegszik az idő, többfelé várható 30 Celsius-fok feletti csúcsérték - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.
Pénteken napos idő várható, néhol lehet csak futó zápor, délután a nyugati határszélen kis eséllyel egy-egy zivatar is. A leghidegebb órákban általában 12-17 fok várható, de völgyekben, medencékben ennél hidegebb is lehet. Napközben 25-30 fokig melegszik a levegő.
Szombaton sok lesz a napsütés, csapadék nem valószínű. Időnként megélénkül, az Alpokalján megerősödhet a szél. A hőmérséklet hajnalban 11-18, délután 26-31 fok között alakul.
Vasárnap a többórás napsütés mellett reggel, délelőtt a Dunántúlon, majd keletebbre is lehet elszórtan zápor, zivatar. A szél megélénkül, az északnyugati megyékben és zivatarok környezetében meg is erősödik. A minimumhőmérséklet 13-21, a maximumhőmérséklet 29-34 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 10. 07:35, szerda | Belföld
Ennyit nőttek az árak a KSH szerint
2025. augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Júliushoz viszonyítva átlagosan nem változtak az árak - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Szeptember 10. 07:34, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést írt alá a Shell-lel
Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést ír alá a Shell energiaipari konszernnel, ami a már meglévő energiaforrások megőrzése mellett lehetővé fogja tenni újak bevonását is hazánk ellátásába
2025. Szeptember 10. 07:31, szerda | Belföld
Böröndi Gábor: Magyarországon zajlik a legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025
A NATO-tagállamok közül jelenleg Magyarországon zajlik a legnagyobb és legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025 (ADHU25) - mondta a Honvéd Vezérkar főnöke a Bács-Kiskun vármegyei Fajszon kedden.
2025. Szeptember 10. 07:00, szerda | Belföld
Rekordszámú e-rollerbaleset a nyári hónapokban – minden ötödik gyermek fejsérüléssel került a Bethesda Gyermekkórházba
A Bethesda Gyermekkórházban idén március és szeptember között 202 gyermeket kellett ellátni elektromos rollerrel összefüggő baleset miatt.