Városlista
2025. szeptember 1, hétfő - Egon

Hírek

2015. November 15. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Merényletek Párizsban - Visegrádi külügyminiszterek: Európát, az európai embereket érte támadás

Merényletek Párizsban - Visegrádi külügyminiszterek: Európát, az európai embereket érte támadás

A visegrádi országok hivatalban lévő külügyminiszterei szerint Európát, az európai embereket érte támadás.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) szombati, MTI-hez eljuttatott közleménye szerint erről Lubomír Zaorálek cseh, Miroslav Lajčák szlovák és Szijjártó Péter magyar külügyminiszter egyeztetett.

A tárcavezetők telefonon egyeztettek a kialakult helyzetről. Egyetértettek abban is, hogy az Európa déli szomszédságában kialakult instabilitás oda vezetett, hogy a terrorfenyegetettség minden eddiginél erőteljesebb lett Európában, és Európa biztonsága érdekében mindent meg kell tenni. A külpolitikai együttműködés során minden eddiginél nagyobb hangsúlyt kapnak a terrorizmus elleni regionális és globális fellépés kérdései - olvasható a KKM közleményében.

Lengyelországban október végén választásokat tartottak, az új kormány még nem alakult meg.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 31. 08:34, vasárnap | Belföld

ÉKM: fontos szakaszához érkezett a déli körvasút építése

2025. Augusztus 31. 08:33, vasárnap | Belföld

MÁV: az utószezonban is sűrűbben indulnak a vonatok a Balaton felé

2025. Augusztus 30. 09:18, szombat | Belföld

Megkezdődik az Adaptive Hussars 2025 gyakorlat

Hétfőn megkezdődik az Adaptive Hussars 2025 (ADHU 25) nagyszabású országvédelmi gyakorlat, amely a rendszerváltás óta a Magyar Honvédség legnagyobb, legfontosabb és legkomplexebb művelete

2025. Augusztus 30. 09:16, szombat | Belföld

Lázár János: a nyarat megnyertük, a választást pedig meg fogjuk

A nyarat megnyertük, a választást pedig meg fogjuk - jelentette ki az építési és közlekedési miniszter a Lázárinfó Extra címmel tartott pénteki fórumán a tihanyi Tranzit fesztiválon.