Városlista
2025. szeptember 2, kedd - Rebeka

Hírek

2012. Július 10. 17:35, kedd | Belföld
Forrás: MTI

MSZP: 26 hónap alatt 26 új adót vezetett be a kormány

MSZP: 26 hónap alatt 26 új adót vezetett be a kormány

Az Orbán-kormány huszonhat hónap alatt huszonhat új adót vezetett be - vont mérleget az MSZP szóvivője kedden sajtótájékoztatón.

Török Zsolt - utalva arra, hogy a parlament hétfőn döntött a biztosítási adó és a pénzügyi tranzakciós illeték 2013. január 1-jei bevezetéséről - azt mondta: jövőre mindenki a korábbinál több adót fizet majd, az adóterhelés, amely már most is nagyobb, mint 2010-ben volt, tovább nő.
A szocialisták szóvivője szerint a kormány gazdaságpolitikája emellett versenyhátrányt okoz az országnak a régióban, csak idén kis- és közepes vállalkozások ezreinek felszámolásához vezetett, és miatta fiatalok tömege hagyta el Magyarországot.
Azzal kapcsolatban, hogy Orbán Viktor miniszterelnök múlt heti rádióinterjújában elmondta, Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter "asztalfiókjában jó néhány terv lapul még", Török Zsolt úgy fogalmazott: a gazdaságpolitikában kiszámíthatóságra, nem évközi adóemelésekre, a magazinokban megszokott újabb és újabb "tuti tippekre, ötletekre" van szükség. Ezért - folytatta - az MSZP újabb Matolcsy-tervek helyett szakértői jelentésekre és háttérszámításokra alapozott kormányzati döntéseket sürget a gazdasági környezet kiszámíthatóságának helyreállítása érdekében, és ennek megfelelően készíti el őszre alternatív költségvetési javaslatát is.

Címkék: Pártok-MSZP

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 02. 07:15, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: 2027 végéig elkészül a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza

Egész biztosan elkészül 2027 végéig a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza, ami komoly előrelépést jelent majd hazánk és az egész térség energiabiztonságának szempontjából -

2025. Szeptember 02. 07:07, kedd | Belföld

Lázár János: visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a MÁV-Volán csoport

A MÁV és a Volán összevonásával visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a vállalatcsoport.

2025. Szeptember 01. 07:58, hétfő | Belföld

Változékony idő várható szeptember első hetében

2025. Szeptember 01. 07:56, hétfő | Belföld

Érkezik a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány a nyugdíjasoknak

Érkezik a nyugdíjasoknak a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány hétfőtől - erről beszélt Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója a Facebook-oldalán vasárnap közzétett videóban.