Városlista
2025. július 17, csütörtök - Endre, Elek

Hírek

2013. Május 14. 10:43, kedd | Helyi

NAV tájékoztató!

NAV tájékoztató!

A szja 1%-os kedvezményezettek 11KOZ számú közlemény benyújtási kötelezettségéről

2011-ben a civil kedvezményezettnek kiutalt szja 1% felhasználásáról a 11KOZ számú közleményt a kedvezményezett szervezeteknek legkésőbb 2013. május 31-ig kizárólag elektronikus úton, az Ügyfélkapun keresztül kell megküldeniük a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak.

A közleményben szerepelnie kell mindazon szja 1 %-os összegek felhasználásának, amelyeket a NAV 2011. január 1-jétől 2011. december 31-ig a 2007-2010. adóévre benyújtott érvényes rendelkező nyilatkozatok alapján utalt ki a kedvezményezettnek. Fel kell tüntetni a 10KOZ számú közleményben tartalékolt összegként megjelölt szja 1 %-os összeg felhasználására, tartalékolására, illetve továbbtartalékolására vonatkozó adatokat is. A közleményt abban az esetben is be kell nyújtania a kedvezményezettnek, ha 2011-ben nem utalt ki részére szja 1 %-os összeget a NAV, azonban a 10KOZ számú közleményében a kedvezményezett tartalékolt összeget tüntetett fel.

A 11KOZ bizonylat elküldését megelőzően feltétlenül ellenőrizzék, hogy amennyiben szervezetük a korábbi évekre vonatkozóan a ’KOZ bizonylat benyújtására kötelezett, úgy a ’KOZ bizonylatok megküldését maradéktalanul és hibátlanul teljesítették-e, tekintettel arra, hogy a bizonylatokban feltüntetett adatok évenként egymásra épülnek. Amennyiben a benyújtásra kötelezett szervezetek a korábbi évek ’KOZ bizonylatát elmulasztották benyújtani vagy a hibásan benyújtott bizonylatot nem javították, akkor elsőként ezek pótlását, javítását kell megtenniük (időrendi sorrendben) annak érdekében, hogy a 11KOZ bizonylat feldolgozható legyen. A 11KOZ bizonylat feldolgozásakor észlelt, a feldolgozást akadályozó hibákról a NAV az ügyfélkapun keresztül értesíti a beküldőt. Ha az adott évben a benyújtási kötelezettség feltételei egyébként fennállnak, akkor is be kell nyújtani a ’KOZ bizonylatot, ha a szervezetet az szja 1%-os felajánlásokból a NAV jogerős határozattal kizárta.

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a NAV a korábbi évek ’KOZ számú közleményét hibásan benyújtó, illetve benyújtani elmulasztó kedvezményezetteknek 2013. áprilisban postai úton felhívást küld.

Címkék: NAV tájékoztató

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 01. 07:00, kedd | Helyi

SOK VOLT A ROVÁSÁN

Engedély nélkül, a tulajdonos tudtán kívül más autójával hajtott egy férfi Esztergomban, aki ellen rablás miatt körözés volt érvényben.

2025. Június 04. 10:07, szerda | Helyi

ORSZÁGOS HATÁRRENDÉSZETI ÖSSZESÍTŐ

Az elmúlt nap eseményei számokban . A szolgálatot teljesítő rendőrök 2025. június 03-án 0 óra és 24 óra közötti időszakban összesen 35 határsértőt tartóztattak fel.

2025. Július 17. 07:46, csütörtök | Külföld

Parajd - Iskolakezdésre üzemelik csak be a sótalanító berendezést