Hírek
2025. Február 20. 08:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Orbán Balázs szerint Orbán Viktor előre megmondta
Fejvesztett kapkodás indult az európai vezetők között, pedig minden a forgatókönyv szerint alakul, csak nem az ő forgatókönyvük szerint, hanem Orbán Viktor forgatókönyve szerint
- mondta Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója a Facebook-oldalán közzétett videóban szerdán.
Orbán Balázs emlékeztetett, hogy a magyar miniszterelnök tavaly júliusban a békemisszió első ütemének lezárását követően jelentést küldött valamennyi európai államfőnek, ahol elmondta, hogy Donald Trump a megválasztását követően azonnal béketárgyalásokat fog kezdeményezni Amerika és Oroszország között. "Így is történt. És azt is elmondta, hogy ha az európaiak nem jönnek föl saját békestratégiával, akkor az oroszok és az amerikaiak a fejük fölött fognak megegyezni" - tette hozzá.
"Most pontról pontra ez történik. A brüsszeli vezetők mégis megdöbbentek és válságtanácskozást hívtak össze Párizsban. Nyáron mi is kaptunk hideget, meleget, voltunk Putyin-csicskák, minden, amit el lehet képzelni, és közben végig igazunk volt"
- idézte fel a miniszterelnök politikai igazgatója.
Scholz bukik, a müncheni biztonságpolitikai konferencia sírásba torkollik, Rutte forog, mint a szélkakas, Brüsszel kapitulál - fogalmazott Orbán Balázs.
Hozzáfűzte, hogy "Magyarország az egyetlen európai ország, amelynek végig következetes békepárti álláspontja volt, és ez nagy tiszteletet vált ki szerte a világban, és számos lehetőséget teremt Magyarország számára". Ezekkel a lehetőségekkel pedig mi, magyarok élni is fogunk - jelentette ki Orbán Balázs.
Fotó: MTIBodnár Boglárka
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld
Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve
Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát
2026. Május 05. 07:39, kedd | Belföld
Érettségi - Pedagógusok: a korábbiaknál nehezebb volt az idei magyar írásbeli
Az elmúlt évek vizsgáinál nehezebbnek ítélték a hétfői magyar nyelv és irodalom írásbeli érettségi feladatait az MTI-nek nyilatkozó középiskolai tanárok.
2026. Május 05. 07:31, kedd | Belföld
Kontroll-interjú: Balásy Gyula ingyen felajánlotta az államnak a médiacégeit
Balásy Gyula médiavállalkozó lemond valamennyi rendezvényszervező, kommunikációs és médiacégében birtokolt tulajdonrészéről, azokat felajánlja az állam részére.
