Hírek
2016. November 24. 07:24, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Öt településen lesz időközi önkormányzati választás vasárnap

Öt településen tartanak vasárnap időközi önkormányzati választást:
Erdőtarcsán és Szuhakállón polgármestert, Markócon és Pálosvörösmarton településvezetőt és képviselő-testületet, Siófokon pedig roma települési nemzetiségi képviselőket választanak.
A Nógrád megyei Erdőtarcsán azért lesz időközi választás, mert Markó Anita (független) polgármester augusztusban lemondott posztjáról. A vasárnapi választáson öt jelölt indul a tisztségért: Varga Péter, Varga Péterné Tóth Csilla, Sebestyénné Brodács Hajnalka és Csizmár Gyula független jelölt, Herédi Sándor pedig a Magyar Munkáspárt színeiben méretteti meg magát. A választói névjegyzékben 440 helybéli szerepel.
A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Szuhakállón ugyancsak a korábbi településvezető lemondása miatt tartanak időközi választást. A mintegy ezerfős település 794 választópolgára négy polgármesterjelölt közül választhat: a posztért a korábbi polgármester, Dávid István mellett indul Tóth Zoltán és Szotáczki Attila (valamennyien függetlenként), valamint a Magyar Munkáspárt színeiben aspirál a tisztségre Tóth Ferenc.
A Baranya megyei Markócon polgármestert és képviselőket is választanak, mivel a képviselő-testület nyáron feloszlatta magát. A polgármesteri tisztségért Lantos Tamás Ferenc korábbi polgármester és Kovács Sándor verseng, a két képviselői helyre öten pályáznak, mindannyian függetlenek. A 70 lakosú dél-baranyai község választói névjegyzékében 51-en szerepelnek.
Szintén a képviselő-testület önfeloszlatása miatt választanak polgármestert és képviselőket a Heves megyei Pálosvörösmarton. A testület augusztus végén oszlatta fel magát. A településen élő 555 választópolgár három polgármesterjelölt közül választhat: Bene-Sinkó Beáta függetlenként, Gál Benedek a DK és az MSZP közös jelöltjeként, Nagy Attila Tibor pedig a Magyar Munkáspárt színeiben indul. A négy képviselői helyre 17 jelölt közül lehet választani.
Vasárnap egy időközi települési önkormányzati választási is tartanak, a Somogy megyei Siófokon két roma települési nemzetiségi képviselőt választanak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld
Magyar módszerrel a kiégés ellen
Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!
2025. Április 10. 07:11, csütörtök | Belföld
Kitartóan veszik az államkötvényt a magyarok
ÁKK: töretlen a lakosság bizalma az állampapírok iránt.
2025. Április 10. 07:09, csütörtök | Belföld
Nagy István: továbbra sincs új kitörés, a kormányülésen is napirenden volt a védekezés
Továbbra sincs új kitörés, eredményes védekezés a ragadós száj- és körömfájás ellen - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra szerdán feltöltött videóban.
2025. Április 10. 07:08, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor megállapodott a telekommunikációs szolgáltatókkal
A nagy telekommunikációs szolgáltatók nem emelik áraikat jövő július 1-jéig, az a szolgáltató, amely az idén már emelt, visszaviszi árait a január 1-jei szintre