Hírek
2018. December 21. 18:08, péntek |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Öten meghaltak, harmincan megsérültek egy balesetben Szerbiában
Öten meghaltak, harmincan pedig megsérültek pénteken a dél-szerbiai Nis közelében, amikor egy vonat és egy autóbusz ütközött egymással.
A szerbiai közszolgálati televízió (RTS) helyszíni jelentése szerint a főként középiskolásokat szállító autóbusz egy sorompó nélküli vasúti átkelőn haladt át, amikor az éppen akkor odaérkező vonat szinte kettészelte. A helyszínen készült felvételeken látszik, hogy a busz az ütközéskor félbetört, a vonat egy része pedig kisiklott.
A sérülteket a közeli nisi kórházba szállították, ahol két fiatal életéért még küzdenek.
A rendőrség szerint a balesetet az autóbusz sofőrjének figyelmetlensége okozta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 02. 10:00, hétfő | Külföld
Donald Trump: Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból
Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból, de a bevételen megosztozik a két ország – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök vasárnap.
2026. Január 30. 07:06, péntek | Külföld
Donald Trump: az orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg idő miatt
Vlagyimir Putyin orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg időjárásra tekintettel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök.

