Városlista
2025. július 16, szerda - Valter

Hírek

2011. Szeptember 14. 14:37, szerda | Helyi
Forrás: InfóTatabánya

Épül, szépül Tatabánya belvárosa

Épül, szépül Tatabánya belvárosa

Fényképezőgépünkkel bekukucskáltunk a palánk mögé a Fő téri építkezésen. Fotóinkat a mellékelt képgalériában megtekinthetik.

Tatabánya belvárosában immár három helyszínen folynak egyszerre a munkálatok. Mindhárom helyszínen más-más cég végzi a kivitelezést. A városházával szemközti Életfánál megkezdődtek a burkolási munkálatok. Díszes térkővel fedik be a közlekedő utakat és a tervekben szerepló vizes látványosság helyét is elkészítették már. A gyalogos közlekedés ezen az oldalon szünetel. A túloldali építkezést palánkkal kerítették el, mert a készülő mélygarázs munkálatai veszélyes helynek számítanak. Mint a mellékelt fotóinkon is látszik a földkitermelést követően megkezdték a mélygarázs alapjának elkészítését. Először kőréteget terítettek le, majd erre került a szigeteléssel ellátott vasbeton alap. Hamarosan megkezdik a mélygarázs tetejét tartó oszlopok felállítását. A városháza épületében is megkezdődött a kávéház kialakítása. Tovább haladva a Szent Borbála tér felé újabb hatalmas munkagépekkel találkozhatunk. Ezek a Közművelődés Háza, az Erkel Ferenc Zeneiskola és a Kereskedelmi és Iparkamara előtti tér burkolatát fejtik fel. Egyre nehezebb a Fő térre érkezők, illetve az itt dolgozók parkolása. A szállóval szemközti járda melletti parkoló sávra is várakozni tilos jelzést helyeztek el tovább csökkentve a parkolóhelyek számát. Az Autómentes Nap ugyan csak szeptember 22-én lesz, de célszerű már most inkább a tömegközlekedést igénybe venni, ha intézni valónk a Fő térre szólít bennünket. A gépjárművel közlekedőket továbbra is 30 km-es sebességkorlátozás lassítja. Szeptember elejétől az Árpád Gimnázium is megtelt diákokkal, és a gyalogos forgalom ezáltal a sokszorosára növekedett a területen. Sok a bámészkodó autós is és gyakran akadályozzák a forgalmat az építkezésekre érkező betont, vagy más építőanyagot szállító hatalmas járművek is. Megéri tehát a kihelyezett figyelmeztető táblák rendelkezéseit betartani. A száraz, meleg ősz is kedvez a kivitelezőknek, gyorsan haladnak az építkezésekkel. Nekünk pedig érdemes odafigyeléssel közlekednünk a területen az építkezések hátralévő idejére, azzal a jóleső várakozással, amelynek a végére egy igazi belvárost kap majd lakóhelyünk.

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 01. 07:00, kedd | Helyi

SOK VOLT A ROVÁSÁN

Engedély nélkül, a tulajdonos tudtán kívül más autójával hajtott egy férfi Esztergomban, aki ellen rablás miatt körözés volt érvényben.

2025. Június 04. 10:07, szerda | Helyi

ORSZÁGOS HATÁRRENDÉSZETI ÖSSZESÍTŐ

Az elmúlt nap eseményei számokban . A szolgálatot teljesítő rendőrök 2025. június 03-án 0 óra és 24 óra közötti időszakban összesen 35 határsértőt tartóztattak fel.

2025. Július 16. 09:04, szerda | Kék hírek

Balesetet okozott egy rendőrök elől menekülő ámokfutó - Videó

Ámokfutásba kezdett, majd egy taxival ütközött egy járművezetéstől eltiltott sofőr, akit a közlekedési rendőrök akartak ellenőrizni.

2025. Július 16. 07:39, szerda | Külföld

Donald Trump: vámok mellett egyéb szankciók is lehetnek Oroszországgal szemben

Donald Trump szerint vámok mellett egyéb szankciók is lehetségesek Oroszországgal szemben, amennyiben 50 napon belül nincs előrelépés az ukrajnai háború lezárásához vezető békefolyamatban