Hírek
2012. Április 14. 07:11, szombat |
Belföld
Forrás: OrintPress
Rákot okozhat a körömlakk?

Egy amerikai tanulmány rámutatott, hogy a legtöbb körömlakk veszélyes vegyi anyagokat tartalmaz, amely hosszú távon akár rákot is okozhat.
A toxikus anyagokat vizsgáló kaliforniai szakemberek szerint ezek a vegyi anyagok hosszú távon rákot és születési rendellenességeket okozhatnak. Ráadásul szerintük a legnagyobb probléma, hogy a gyártó cégek nem sorolják fel az összetevő vegyi anyagokat a körömlakk cimkéjén.
A tisztviselők leginkább a műkörmös szalonban dolgozók egészsége miatt aggódnak, hiszen ők napi több órán keresztül szívják be ezeket a káros anyagokat – írja a GatesChiliPost.com.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld
Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában
Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t
2025. Július 16. 07:35, szerda | Belföld
Ingatlan.com: a munkaerőpiacon is változást hozhat az Otthon Start program
2025. Július 16. 07:34, szerda | Belföld
Lázár János: Magyarország újra édesvíz-nagyhatalom lehet
Magyarország egykor édesvíz-nagyhatalom volt, és újra az lehet - írta az építési és közlekedési miniszter kedden a Facebook-oldalán.
2025. Július 16. 07:30, szerda | Belföld
Airbus: Európa legmodernebb helikopterflottája a magyar
Megérkezett az utolsó két Airbus H225M típusú helikopter és ezzel teljessé vált a Magyar Honvédség közepes kategóriájú, többfeladatú helikopterflottája.