Hírek
2011. Október 25. 15:12, kedd | Helyi önkormányzati
Rovarirtás Kertvárosban
A kertvárosi Vitális út 56-58-60 számú önkormányzati tulajdonú bérlakások lakói a közelmúltban panasszal keresték fel Pataki Zoltánnét, a választókerület önkormányzati képviselőjét.
Elmondták, hogy a ház egyes lakásaiban elviselhetetlenül sok csótány keseríti az ott lakók életét. Ez a kellemtelenség attól függetlenül jelentkezett, hogy az idén szeptemberben – mint ahogy egyébként minden évben két alkalommal – az illetékes cég munkatársai önkormányzati megrendelésre elvégezték a rovarirtást.
A cég képviselőjének nyilatkozata szerint a problémát az okozza, hogy számos lakásba az előzetes felhívás ellenére sem biztosították a megadott időpontban a bejutást. A rovarok így az irtással nem érintett helyen zavartalanul szaporodhattak, így idővel ismét elterjedhettek a ház többi helyiségében is. Az ÁNTSZ tájékoztatása szerint a csótányok különféle súlyos fertőzéseket terjeszthetnek. Ezért az erre vonatkozó rendelet szerint a helyiségek használójának kötelezettsége, hogy biztosítsa az által használt helyiségbe a bejutást.
A Vitális úti bérlakásoknál a napokban az önkormányzati képviselő, a Lakásgazdálkodási Iroda és a Vagyonhasznosítási Iroda közös szervezésében egy minden lakás- és nem lakás célú helyiségre (garázsokra, tárolókra) is kiterjedő átfogó rovarirtás történt. A lakóknak és a helyiségek használóinak előzetesen kiküldött felhívásnak, illetve a lakók segítő közreműködésének köszönhetően az irtás teljes mértékben eredményesnek mondható.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 03. 07:22, kedd | Külföld
Donald Trump: India beleegyezett, hogy leállítja az orosz kőolaj vásárlását
Donald Trump amerikai elnök szerint India miniszterelnöke hétfői telefonbeszélgetésük során beleegyezett az orosz kőolaj vásárlásának leállításába, és helyette több energiahordozót szerez be az Egyesült Államokból.
