Városlista
2025. szeptember 1, hétfő - Egon

Hírek

2018. Május 08. 19:06, kedd | Belföld
Forrás: mti

Séta a dinoszauruszokkal - A showműsor visszatér Budapestre

Séta a dinoszauruszokkal - A showműsor visszatér Budapestre

A BBC díjnyertes sorozatán alapuló előadás, a Séta a dinoszauruszokkal jövő tavasszal visszatér Magyarországra.

A világszerte több mint kilencmillió nézőt vonzott produkció 2019. április 19-től 21-ig négy alkalommal lesz látható a Papp László Budapest Sportarénában.

Az előadássorozat júliusban az Egyesült Királyságban kezdi meg utolsó turnéját. A 20 millió dolláros produkció felfrissítve, a legmodernebb technológiát felhasználva lesz látható - közölte a szervező Live Nation kedden az MTI-vel.

A produkció a dinoszauruszok fejlődésének változásait mutatja be a legújabb tudományos kutatások eredményeit is hasznosítva. A Séta a dinoszauruszokkal - Az igazi élmény című, több mint másfél órás műsor a dinoszauruszok evolúcióját, a lények egymáshoz való viszonyát mutatja be.

A dinoszauruszok 200 millió éves korszakából kilenc faj mutatkozik be: az előadáson látható a Tyrannosaurus Rex, a Plateosaurus és a Liliensternus a triász korból, a Stegosaurus és az Allosaurus a jura korból, továbbá a Torosaurus és a Utahraptor a kréta korból. A legnagyobb teremtmény, a Brachiosaurus 11 méter magas és 17 méter hosszú az orrától a farkáig, megépítése ötven ember, köztük mérnökök, szerelők, bőrdíszművesek, művészek, festők és robotszakértők egy éven tartó munkájának eredménye.

Jövő áprilisban 19-én, pénteken és 21-én, vasárnap egy-egy alkalommal, 20-án, szombaton pedig két időpontban lesz látható a show Budapesten.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 31. 08:34, vasárnap | Belföld

ÉKM: fontos szakaszához érkezett a déli körvasút építése

2025. Augusztus 31. 08:33, vasárnap | Belföld

MÁV: az utószezonban is sűrűbben indulnak a vonatok a Balaton felé

2025. Augusztus 30. 09:18, szombat | Belföld

Megkezdődik az Adaptive Hussars 2025 gyakorlat

Hétfőn megkezdődik az Adaptive Hussars 2025 (ADHU 25) nagyszabású országvédelmi gyakorlat, amely a rendszerváltás óta a Magyar Honvédség legnagyobb, legfontosabb és legkomplexebb művelete

2025. Augusztus 30. 09:16, szombat | Belföld

Lázár János: a nyarat megnyertük, a választást pedig meg fogjuk

A nyarat megnyertük, a választást pedig meg fogjuk - jelentette ki az építési és közlekedési miniszter a Lázárinfó Extra címmel tartott pénteki fórumán a tihanyi Tranzit fesztiválon.