Hírek
2019. Április 29. 05:00, hétfő |
Külföld
Forrás: mti
Skót miniszterelnök: eljött az ideje Skócia függetlenné válásának

A skót miniszterelnök szerint eljött az ideje Skócia függetlenné válásának.
Nicola Sturgeon a Skóciában kormányzó, függetlenségre törekvő Skót Nemzeti Párt (SNP) Edinburghban rendezett tavaszi kongresszusának vasárnapi záró munkanapján felszólalva kijelentette: a brit EU-tagság megszűnése (Brexit) a kormányzó brit Konzervatív Párt "megbocsáthatatlan szabotázsa Skócia ellen".
Sturgeon a küldöttek óriási ovációja közepette közölte: a skót kormány a jövő hónapban beterjeszti az újabb függetlenségi népszavazás kiírását célzó törvényjavaslatot, és tervei szerint ezt az év vége előtt el is fogadtatja a skót parlamentben.
A skót miniszterelnök felidézte: a brit kormány már jelezte, hogy nem engedélyezi az újabb referendumot Skócia függetlenné válásáról, arra hivatkozva, hogy nem növekszik jelentősen a skót függetlenség támogatottsága.
Nicola Sturgeon kijelentette ugyanakkor, hogy ezt az érvet a legutóbbi felmérések máris cáfolják, és az SNP feladata most e támogatottság még további jelentős erősítése.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 03. 07:24, szerda | Külföld
Putyin: Oroszország soha nem ellenezte Ukrajna EU-csatlakozását
Moszkva soha nem ellenezte Ukrajna esetleges európai uniós csatlakozását - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Pekingben.
2025. Szeptember 02. 07:18, kedd | Külföld
Orosz elnök: béke csak a NATO keleti bővítésének rendezése után lehetséges
A béke csak akkor lehetséges Ukrajnában, ha rendezik a NATO keleti bővítésének ügyét
2025. Szeptember 02. 07:17, kedd | Külföld
Megzavarták Ursula von der Leyen Bulgáriába tartó repülőgépének GPS-ét
2025. Szeptember 01. 07:58, hétfő | Külföld
Lengyelország lesz a legnagyobb kedvezményezettje az EU védelmi hitelprogramjának
Lengyelország lesz a legnagyobb kedvezményezettje a SAFE (Security Action for Europe) uniós védelmi hitelprogramnak -