Városlista
2025. július 16, szerda - Valter

Hírek

2020. Február 26. 15:06, szerda | Belföld
Forrás: mti

Súlyosbítanák a tavalyi érettségit kiszivárogtató férfi büntetését

Súlyosbítanák a tavalyi érettségit kiszivárogtató férfi büntetését

Súlyosabb büntetést indítványozott a Szegedi Fellebbviteli Főügyészség a tavalyi írásbeli érettségi vizsga feladatait kiszivárogtató nyomdai alkalmazott ellen – tájékoztatta Lőrinczy György sajtószóvivő szerdán az MTI-t.

A férfit minősített adattal visszaélés vétségében mondta ki bűnösnek az első fokon eljáró Kecskeméti Törvényszék, s ezért négy hónap, két évre felfüggesztett fogházbüntetéssel sújtotta. Emellett két évre eltiltotta a nyomdai gépmester foglalkozástól.

A nem jogerős ítélet szerint a vádlott a 2019. évi középszintű írásbeli érettségi vizsga feladatsorainak nyomtatását végző lajosmizsei nyomdában részt vett – a vizsgák megkezdéséig korlátozott terjesztésűnek minősülő – feladatsorok nyomtatásában, melynek során a kinyomtatott magyar és matematika feladatsorok egy-egy részét, valamint a teljes történelem feladatsor egy példányát az érettségi vizsgákat megelőzően jogosulatlanul magához vette, és a családtagján, ismerősén keresztül eljuttatta az érettségiző diákokhoz.

A fellebbviteli főügyészség álláspontja szerint az elsőfokú bíróság ítélete megalapozott, azonban a bűncselekmény elkövetését beismerő vádlottal szemben kiszabott szabadságvesztés büntetés aránytalanul enyhe, a terhelttel szemben az irányadó középmértéket meghaladó – végrehajtásában felfüggesztett – szabadságvesztés kiszabása indokolt.

Az ügyben másodfokon a Szegedi Ítélőtábla jár el.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld

Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában

Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t

2025. Július 16. 07:34, szerda | Belföld

Lázár János: Magyarország újra édesvíz-nagyhatalom lehet

Magyarország egykor édesvíz-nagyhatalom volt, és újra az lehet - írta az építési és közlekedési miniszter kedden a Facebook-oldalán.

2025. Július 16. 07:30, szerda | Belföld

Airbus: Európa legmodernebb helikopterflottája a magyar

Megérkezett az utolsó két Airbus H225M típusú helikopter és ezzel teljessé vált a Magyar Honvédség közepes kategóriájú, többfeladatú helikopterflottája.