Városlista
2026. augusztus 4, kedd - Domonkos

Hírek

2018. Március 03. 16:31, szombat | Belföld
Forrás: mti

Szakértő: bár nem a Testről és Lélekről a legesélyesebb, de Oscar-díjat nyerhet a film

Szakértő: bár nem a Testről és Lélekről a legesélyesebb, de Oscar-díjat nyerhet a film

A legjobb idegen nyelvű filmek mezőnyében Enyedi Ildikó Testről és lélekről című alkotása nem a legesélyesebb az Oscar-díjra,

ugyanakkor a tavalyi magyar győztes, a Mindenki sem tartozott akkor a legesélyesebbek közé, mégis elnyerte a díjat - mondta Szöllőskei Gábor filmes szakújságíró szombaton az M1 aktuális csatornán.
A szakértő elmondta, a vasárnap esti (magyar idő szerint hétfő hajnali) 90. Oscar-díjátadó esélyese a chilei A fantastic woman és a svéd A négyzet.

"Én úgy gondolom, most is van esély, lehet benne bizakodni, talán a témája az, ami kicsit közelebb hozhatja az akadémiai tagokhoz a Testről és lélekrőlt" - fogalmazott a szakértő.

Hozzátette, az sem elhanyagolható tény, hogy Enyed Ildikó az egyetlen női rendező a mezőnyben, ami a metoo-kampány idején fontos lehet.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 04. 07:47, kedd | Belföld

BKK: fejlesztések kezdődnek a Nagykörút teljes megújulásáig

2026. Augusztus 04. 07:00, kedd | Belföld

Új műsorvezetőkkel és főszerkesztővel indul az M1 Híradó augusztus második felében

Új műsorvezetőkkel és főszerkesztővel indul az M1 Híradó augusztus második felében - közölte a Duna Médiaszolgáltató Zrt. Sajtó és Marketing Irodája hétfőn az MTI-vel.