Városlista
2026. június 19, péntek - Gyárfás

Hírek

2012. Május 07. 07:13, hétfő | Külföld
Forrás: mno.hu / MTI

Százezrek nem jutnak vízhez

Százezrek nem jutnak vízhez

Már több mint 680 ezer ember számára gond a vízhez jutás Dél-Kínában – jelentette a kínai média a hétvégén.

Kuanghszi-Csuang (Guangxi Zhuang) autonóm terület Pajszo (Baise) városában 220 ezerre teszik azoknak a számát, akik tartálykocsiból, lajtos kocsikból kapják a vizet, illetve palackos ivóvíz fogyasztására kényszerülnek. A szárazság okozta vízhiány több mint 70 ezer haszonállatot is érint, a városhoz tartozó hat megyében eddig összesen 31 ezer hektár termőterületen okozott kárt.

A beszámolók szerint Kuanghszi északi részének ezen a vidékén 2–3 fokkal magasabb a hőmérséklet a szokásosnál, miközben 30–50 százalékkal kevesebb csapadék hullik az átlagosnál. A helyi vezetők erdőtüzektől tartanak.

A súlyos aszály által összesen 480 ezer ember, 187 ezer jószág és 55 ezer hektár mezőgazdasági terület érintett a szomszédos Kujcsou (Guizhou) tartomány 25 megyéjében – közölték a helyi katasztrófaelhárítók. Az érintett térségben több mint 100 ezer ember és 500 jármű szolgálja a lakosság ivóvízzel való ellátását. Az időjárás-előrejelzés ebben a régióban sem jósol csapadékot a következő hetekre.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 19. 11:00, péntek | Külföld

Ukrajnai háború – Az eddigi legnagyobb dróncsapás érte Moszkvát

Három nap alatt másodszor érte ukrán dróntámadás a Moszkvai Olajfeldolgozó Gyárat (MNPZ), de a keddivel ellentétben csütörtökön már több pilóta nélküli repülőszerkezet is eltalálta a létesítményt.

2026. Június 19. 09:00, péntek | Külföld

Ne várjunk őszig a kéményellenőrzéssel!

2026. Június 17. 14:00, szerda | Külföld

Szerbia és a Mol aláírta a NIS irányításáról szóló részvényesi megállapodást

Aláírták a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) irányításáról szóló részvényesi megállapodást a szerb kormány és a Mol képviselői - közölte a szerbiai közszolgálati televízió (RTS) kedden.

2026. Június 16. 11:00, kedd | Külföld

Kallas: az amerikai-iráni megállapodás első lépés a Hormuzi-szoros megnyitása felé

Az Európai Unió üdvözli az Egyesült Államok és Irán között bejelentett megállapodást, amely első lépést jelenthet a Hormuzi-szoros megnyitása és a közel-keleti konfliktus lezárása felé