Városlista
2025. július 17, csütörtök - Endre, Elek

Hírek

2017. Július 21. 20:59, péntek | Belföld
Forrás: mti

Szombaton országszerte zivatarokra is figyelmeztetnek

Szombaton országszerte zivatarokra is figyelmeztetnek

Szombatra a tartós hőség mellett a heves zivatarok és a felhőszakadás veszélye miatt is csaknem az egész országra figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat pénteken az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint a hőség miatt öt megyére - Békés, Csongrád, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok és Szabolcs-Szatmár-Bereg - másodfokú figyelmeztetést adtak ki. Budapestre és Pest, valamint Baranya, Bács-Kiskun, Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Heves, Komárom-Esztergom, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki a hőség miatt. Mint kiemelték: szombaton fokozódik a hőség, a hegyvidékeket kivéve mindenütt 25, a Tiszántúlon 27 Celsius-fok feletti középértékek várhatók. Az előrejelzés szerint szombaton a legalacsonyabb hőmérséklet 16-22, a legmagasabb hőmérséklet 31-36 fok között várható. Ugyanakkor megjegyezték, hogy a záporok által érintett területeken átmenetileg jelentősen felfrissülhet a levegő.

Két megye (Vas, Zala) kivételével az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat mind a heves zivatarok mind a felhőszakadás veszélye miatt. Azt írták: szombat reggeltől néhol, délután már szórványosan - legkisebb eséllyel a nyugati, délnyugati megyékben - alakulhatnak ki zivatarok. Egy-egy zivatarhoz ismét társulhatnak heves események (rövid idő alatt 20-30 milliméter körüli csapadék, nagyobb méretű jég, óránkénti 70-90 kilométeres szél.

A jelenlegi előrejelzés szerint vasárnap napsütésre, de további csapadékra is számítani lehet. Ezzel együtt marad a hőség, a minimumhőmérséklet 18-23, a maximumhőmérséklet 32-37 fok között alakulhat.

Címkék: időjárás, zivatar

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld

Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában

Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t

2025. Július 16. 07:34, szerda | Belföld

Lázár János: Magyarország újra édesvíz-nagyhatalom lehet

Magyarország egykor édesvíz-nagyhatalom volt, és újra az lehet - írta az építési és közlekedési miniszter kedden a Facebook-oldalán.

2025. Július 16. 07:30, szerda | Belföld

Airbus: Európa legmodernebb helikopterflottája a magyar

Megérkezett az utolsó két Airbus H225M típusú helikopter és ezzel teljessé vált a Magyar Honvédség közepes kategóriájú, többfeladatú helikopterflottája.