Hírek
2016. Május 18. 10:17, szerda |
Belföld
Forrás: Lenger Varga Péter
Szupertraffik: 1 hónap, 1 milliárd, 29 ezer gyorshajtó

Április 4-én reggel 8 órától működnek üzemszerűen a hivatalosan Véda közúti intelligens kamerának nevezett új fix traffipaxok. Már közel 1 milliárd forintnyi bírságot szabott ki az új rendszer.
Összesen 160 mobil sebességmérőt, valamint az ország egész területén 365 fixtelepítésű komplex közlekedésellenőrző pontot (KKEP) foglal magában, 134 útszakaszon a Véda rendszer. Az új kamerák a sebességmérés mellett - a többi között - forgalomszámlálásra és többféle szabályszegés felismerésére, dokumentálására is alkalmasak.
Az Országos Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a Véda naponta egymillió autót ellenőriz, egy hónap alatt pedig mintegy 1 milliárd forintnyi bírságot szabott ki a hatóság segítségükkel.
Ez idő alatt ugyanis a kamerák 29 ezer gyorshajtást rögzítettek. Emellett azonban 116 esetben a biztonsági öv becsatolásának elmulasztása miatt, 68 autósnak az autópálya leállósávjában való közlekedés miatt, 27-nek pedig a piroson áthajtás miatt érkezett büntetőcsekk.
A rendőrség szerint egyébként a szabályszegések száma kevesebb, mint amire számított az országos főkapitányság.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 01. 07:58, hétfő | Belföld
Változékony idő várható szeptember első hetében
2025. Szeptember 01. 07:56, hétfő | Belföld
Érkezik a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány a nyugdíjasoknak
Érkezik a nyugdíjasoknak a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány hétfőtől - erről beszélt Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója a Facebook-oldalán vasárnap közzétett videóban.
2025. Szeptember 01. 07:52, hétfő | Belföld
Startol az Otthon Start program
Albérletből saját otthonba, \"pár óra és startolunk\" - írta Panyi Miklós, a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára a Facebook-oldalán vasárnap az Otthon Start programról szóló bejegyzésében.