Hírek
2013. Február 28. 15:00, csütörtök | Helyi önkormányzati
Tatabánya adósságának 65 százalékát vállalja át az állam!

Az eredetileg bejelentett 40 helyett Tatabánya adósságállományának 65 százalékát vállalja át a kormány - közölte Schmidt Csaba.
A megyeszékhely polgármestere elmondta, hogy ez az összeg 5,4 milliárd forint. Az adósságrendezésről szóló megállapodást a felek már aláírták a KEM Kormányhivatalban.
Schmidt Csaba úgy vélte, hogy a kormány döntése egyben azt is jelenti, hogy plusz forrásokhoz juthat a város, és így további fejlesztések indulhatnak el. A polgármester kiemelkedőnek nevezte a kormánytól kapott segítségnyújtást, amely példa nélküli, hiszen az előző kormányok inkább elvettek az önkormányzatoktól. Kitért arra is, hogy város vezetői által meghozott kiegyensúlyozott döntések eddig is lehetővé tették, hogy az önkormányzat adósságszolgálati kötelezettségeinek eleget tegyen, de így Tatabánya számára ez a kormányzati döntés lendületet ad ahhoz, hogy megvalósítsa újabb fejlesztési céljait. Schmidt Csaba hangsúlyozta, hogy az Önkormányzat folytatja eddigi határozott városépítő stratégiáját és takarékos gazdálkodását, hiszen ezek az alapfeltételei a további fejlődésnek. A polgármester emlékeztetett arra is, hogy a kormány az önkormányzatok adósságrendezése érdekében 600 milliárd forintnyi adósság átvállalását hagyott jóvá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 08. 15:18, hétfő | PR
Új korszak a PMFC-nél: bemutatkozik Baksa Zsolt, a klub új tulajdonosa
A Pécsi MFC életében új fejezet kezdődik: a csapat többségi tulajdonosa Baksa Zsolt lett, aki nemcsak vállalkozói, hanem sportvezetői tapasztalatokkal is rendelkezik.
2025. Szeptember 08. 10:32, hétfő | PR
Luxi helyett influenszeres spórolás: főzés, kertészkedés és akcióvadászat
2025. Szeptember 08. 07:15, hétfő | Sport
Olasz Nagydíj - Verstappen sima győzelmet aratott
A címvédő és négyszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull versenyzője nyerte a Forma-1-es Olasz Nagydíjat.
2025. Szeptember 08. 07:14, hétfő | Sport
Női kézilabda BL - Dortmundi győzelemmel rajtolt a Győr
A címvédő Győri Audi ETO győzelemmel kezdte meg szereplését a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében, miután az első fordulóban, vasárnap 43-30-ra nyert Szikora Melinda együttese, a Borussia Dortmund vendégeként