Hírek
2011. November 10. 07:25, csütörtök |
Belföld
Forrás: TeaÜnnep
Teával a nátha ellen

Ebben a zord időjárásban, gyakrabban leszünk betegek, főleg náthásak, mint az év más szakában, de az átmeneti enyhülés sem segít, mert az meg az influenzának kedvez.
Ilyenkor (is) jól jön egy pohár tea, ami segít a betegségek megelőzésben, vagy a már kialakult betegség legyűrésében, de a betegség utáni lábadozás időszakában is. Nézzünk is mindjárt körbe, hogy mely teákra számíthatunk ilyenkor.
• bodza tea
• csipkebogyó tea
• kamilla tea
• hársfa tea
• borsmenta tea
• citromfű tea
• kasvirág (Echinacea) tea
• zöld tea
• mate tea
• lapacho tea
• rooibos tea
Nátha elleni teakeverék:
Hozzávalók: 20 dkg zsálya levél, 20 gramm kakukkfű, 20 gramm ánizs, 15 gramm lándzsás útifű, és 15 gramm édeskömény.
Az alapanyagokat jól keverjük össze, és főzzünk belőlük teát, amit esetleg mézzel édesíthetünk. Kiváló tea megfázásra, sőt köhögésre is. A teakeveréket még kiegészíthetjük bodza és hársfavirággal is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 31. 08:34, vasárnap | Belföld
ÉKM: fontos szakaszához érkezett a déli körvasút építése
2025. Augusztus 31. 08:33, vasárnap | Belföld
MÁV: az utószezonban is sűrűbben indulnak a vonatok a Balaton felé
2025. Augusztus 30. 09:18, szombat | Belföld
Megkezdődik az Adaptive Hussars 2025 gyakorlat
Hétfőn megkezdődik az Adaptive Hussars 2025 (ADHU 25) nagyszabású országvédelmi gyakorlat, amely a rendszerváltás óta a Magyar Honvédség legnagyobb, legfontosabb és legkomplexebb művelete
2025. Augusztus 30. 09:16, szombat | Belföld
Lázár János: a nyarat megnyertük, a választást pedig meg fogjuk
A nyarat megnyertük, a választást pedig meg fogjuk - jelentette ki az építési és közlekedési miniszter a Lázárinfó Extra címmel tartott pénteki fórumán a tihanyi Tranzit fesztiválon.