Városlista
2025. július 16, szerda - Valter

Hírek

2011. Október 03. 07:25, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress

Tizenegy milliárd jut szociális célokra

Tizenegy milliárd jut szociális célokra

Tizenegy milliárd forintot szánt a kormány a gyerekotthonok és szociális intézmények fejlesztésére, hajléktalan ellátásra.

Az Új Széchenyi Terv (ÚSZT) szociális kerete három nagy pályázat között oszlik meg, a támogatás pedig teljes körű – nincs szükség hozzá önrészre.

Az ÚSZT hármas pályázatáról Soltész Miklós szociális ügyekért felelős államtitkár nyilatkozott a közrádiónak: elmondása szerint az időseket, mozgáskorlátozottakat és pszichiátriai betegeket ellátó intézetek között hatmilliárd forint oszt szét a kormány – a gyermekotthonok felújítására, illetve új otthonok építésére pedig 3 milliárd forintot szánnak. Az utóbbi esetben az is cél, hogy az állami gondozottak a régi nagy központi épületekből kisebb és családiasabb házakba költözhessenek.

A harmadik, kétmilliárd forintos keretből a hajléktalan-ellátást támogatja a kabinet: a hagyományos (nappali, éjjeli és átmeneti) szálláshelyek mellett ugyanakkor új szolgáltatásokat is bevezetnének, melyekkel a hajléktalanok társadalmi visszailleszkedését szeretnék elősegíteni – mondta a Kossuth Rádióban Soltész Miklós.

OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség /archívum

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld

Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában

Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t

2025. Július 16. 07:34, szerda | Belföld

Lázár János: Magyarország újra édesvíz-nagyhatalom lehet

Magyarország egykor édesvíz-nagyhatalom volt, és újra az lehet - írta az építési és közlekedési miniszter kedden a Facebook-oldalán.

2025. Július 16. 07:30, szerda | Belföld

Airbus: Európa legmodernebb helikopterflottája a magyar

Megérkezett az utolsó két Airbus H225M típusú helikopter és ezzel teljessé vált a Magyar Honvédség közepes kategóriájú, többfeladatú helikopterflottája.