Hírek
2014. December 03. 10:09, szerda | Helyi
Tizenhat új állampolgár

A Magyar Köztársaság és a magyar nemzet határai ma nem esnek egybe, de a Magyar Országgyűlés az egyszerűsített honosítási eljárással lehetővé tette, hogy a világ bármely részén élő magyarok ne csak a magyar nemzethez, hanem a Magyar Köztársasághoz is tartozzanak – fogalmazott Schmidt Csaba a Városházán megtartott ünnepségen. A polgármester kiemelte: a magyarság akkor volt sikeres, mikor az itt élők – tartozzanak bármely nemzetiséghez is – összefogtak egy közös cél érdekében. Tatabányán is mindig az összetartással tudtunk sikereket elérni, ez az összefogás példaként kell, hogy szolgáljon az új állampolgároknak is – mutatott rá Schmidt Csaba, aki azt kérte az új állampolgároktól, hogy legyenek aktív tagjai a közösségnek, részesei a döntéseknek és éljenek állampolgári jogaikkal.
A mostani alkalommal a Kárpátaljáról, Erdélyből és a Felvidékről származó magyarok tettek állampolgári esküt a Polgármesteri Hivatal dísztermében. Az egyszerűsített honosítási eljárás során ez alkalommal összesen tizenhatan, köztük egy háromfős család kapott magyar állampolgárságot.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi
Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei
A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.
2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi
Vida Beni ismét gokartban!
Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.
2025. Augusztus 05. 18:44, kedd | Helyi
KAMERALOPÁSBÓL REPETÁZTAK
A Tatabánya Rendőr-főkapitányság lopás és rongálás vétsége miatt nyomoz két férfival szemben.
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba