Hírek
2013. Szeptember 11. 11:39, szerda | Külföld
Tizenkét éve történt az Egyesült Államok elleni legvéresebb támadás

2001. szeptember 11. úgy vonult be az emberiség történetébe, mint a nyugati civilizáció ellen elkövetett legnagyobb és legvakmerőbb terrortámadás
9/11 - A dátum, amikor a katasztrófa történt, és 911 - a szám, ami Amerikában a segélyhívó is.
A New York-i Világkereskedelmi Központ ikertornyai kártyavárként omlottak össze, miután két eltérített Boeing 767-es repülőgép beléjük csapódott.
Ezzel egy időben egy harmadik gép Washingtonban a Pentagonnak repült, és súlyosan megrongálta az USA fegyveres erejének irányító központját.
Ugyanazon a reggelen egy negyedik gép is felszállt, ám a pennsylvaniai Sharksville közelében, 150 mérföldre Washingtontól lezuhant. Nem érte el azt a célt, ahova az eltérítők vezetni kívánták. Ez volt a United 93-as, aminek feltételezett célpontja a Fehér Ház lehetett.
A becslések szerint ezen a napon kb. háromezer ember vesztette életét. Közülük 2800-an a Világkereskedelmi Központ romjai alatt, 184-en a Pentagonnál, és 40 fő a lezuhant gépen.
A fotók, és filmfelvételek bejárták a világot. A teljes emberiség megdöbbent a hírek hallatán azon, hogy több ezer ártatlan embert öltek meg szándékosan pillanatok alatt.
A New York-i Világkereskedelmi Központ elleni támadás megváltoztatta az világ közvéleményének terrorizmusról alkotott képét. Az ikertornyok elleni támadás a nemzetközi terrorizmus jelképévé vált, ezért az épületek helyére méltó emlékművet terveztek a város vezetői.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 04. 07:47, csütörtök | Külföld
Hszi Csin-ping: az emberiségnek a béke vagy a háború között kell választania
Az emberiség ismét választás előtt áll: béke vagy háború, párbeszéd vagy konfrontáció, együttműködés vagy a másik rovására zajló küzdelem
2025. Szeptember 04. 07:46, csütörtök | Külföld
Vlagyimir Putyin: ha Volodimir Zelenszkij kész találkozni, jöjjön el Moszkvába
Ha \"Ukrajna adminisztrációjának jelenlegi vezetője\" kész a kétoldalú találkozóra, akkor el kell utaznia Moszkvába
2025. Szeptember 04. 07:39, csütörtök | Külföld
Donald Trump: az amerikai katonák Lengyelországban maradnak
Lengyelországban maradnak az odavezényelt amerikai katonák, és ha a lengyelek úgy kívánják, Washington akár növelheti is a kontingens létszámát
2025. Szeptember 03. 07:24, szerda | Külföld
Putyin: Oroszország soha nem ellenezte Ukrajna EU-csatlakozását
Moszkva soha nem ellenezte Ukrajna esetleges európai uniós csatlakozását - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Pekingben.