Városlista
2025. szeptember 1, hétfő - Egon

Hírek

2011. December 24. 07:24, szombat | Külföld
Forrás: mno.hu/MTI

Tízezrek gyűltek össze a téren

Tízezrek gyűltek össze a téren

Több tízezren tüntettek pénteken Kairóban, az ellenzéki megmozdulások szimbólumává vált Tahrír téren.

A résztvevők a tiltakozók elleni erőszakos hatósági fellépéseket s ezen belül is a nőkkel szembeni bánásmódot bírálták, valamint követelték, hogy azonnal vessenek véget Egyiptom katonai kormányzásának.

Ezzel egy időben a város egy másik pontján több ezren tüntettek a katonai vezetés mellett, olyan jelszavakat kiabálva, hogy „a nép és a hadsereg együtt van”.

„Az Egyiptomot irányító katonai tanács a korábbi rendszer meghosszabbítása, ugyanaz a mentalitása, ugyanolyan módszerekhez folyamodik” – mondta egy ellenzéki tüntető. Hoszni Mubarak egyiptomi elnök februári bukása óta katonai tanács áll az ország élén, s bár az elmúlt hetekben megkezdődött a parlamenti választások hónapokig tartó folyamata, a bírálók szerint a hatalom átadása nagyon lassan halad.

Egy héttel ezelőtt összecsapások robbantak ki Kairóban az ellenzéki tüntetők és a biztonsági erők között. Ezek egészen keddig tartottak, és 17 halálos áldozatot követeltek. A közvéleményt különösen felháborították azok a képek, amelyeken a rendfenntartók nőket ütlegeltek, illetve a földön vonszoltak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 31. 08:35, vasárnap | Külföld

Ukrán miniszterelnök: Volodimir Zelenszkij készen áll a találkozóra Vlagyimir Putyinnal bármilyen formátumban

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök készen áll a találkozóra Vlagyimir Putyin orosz elnökkel bármilyen formátumban - jelentette ki Julija Szviridenko, Ukrajna miniszterelnöke a Fox News amerikai hírtelevíziónak adott interjúban.

2025. Augusztus 29. 07:11, péntek | Külföld

Az ukrán elnök felháborítónak nevezte a Barátság kőolajvezeték elleni támadásért felelős ukrán egység parancsnokának kitiltását

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök felháborítónak nevezte csütörtökön azt, hogy a magyar kormány megtiltotta a belépést Magyarországra annak az ukrán parancsnoknak, akinek alakulata felelős a Barátság kőolajvezeték elleni támadásért.

2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Külföld

Donald Trump szervezett bűncselekmények miatt sürget vádemelést Soros György és fia ellen

Donald Trump amerikai elnök Soros György és fia ellen bűnszervezet vezetőjeként elkövetett bűncselekmények miatt sürgetett vádemelést szerdán.