Városlista
2025. július 16, szerda - Valter

Hírek

2018. Május 08. 11:12, kedd | Belföld
Forrás: mti

Több mint 10 ezer doboz cigit csempésztek egy kocsiban Zalában

Több mint 10 ezer doboz cigit csempésztek egy kocsiban Zalában

Több mint 10 ezer doboz adózatlan cigarettát találtak a pénzügyőrök Zalában egy osztrák autóban - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Zala Megyei Adó- és Vámigazgatósága kedden az MTI-t.

Joó Hilda sajtófőreferens közlése szerint a NAV munkatársai az M70-es autóút mellett, Murarátka térségében ellenőriztek egy osztrák gépjárművet. A pénzügyőrök az autóban zárjegy nélküli cigarettát találtak, ezért a gépkocsit a letenyei vizsgálóépületbe kísérték.

A tételes átvizsgáláskor az utastérből, a csomagtérből és az első ülések alól különféle márkájú adózatlan cigaretta került elő, a járművet vezető férfi nem tudta igazolni a jövedéki termékek eredetét.

A pénzügyőrök a 10500 doboz adózatlan cigarettát lefoglalták és orgazdaság bűntettének gyanúja miatt feljelentést tettek. A várható jövedéki bírság összege 44 millió forint - közölte a NAV.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld

Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában

Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t

2025. Július 16. 07:34, szerda | Belföld

Lázár János: Magyarország újra édesvíz-nagyhatalom lehet

Magyarország egykor édesvíz-nagyhatalom volt, és újra az lehet - írta az építési és közlekedési miniszter kedden a Facebook-oldalán.

2025. Július 16. 07:30, szerda | Belföld

Airbus: Európa legmodernebb helikopterflottája a magyar

Megérkezett az utolsó két Airbus H225M típusú helikopter és ezzel teljessé vált a Magyar Honvédség közepes kategóriájú, többfeladatú helikopterflottája.