Városlista
2025. július 17, csütörtök - Endre, Elek

Hírek

2017. Május 23. 07:25, kedd | Belföld
Forrás: mti

Több tucat második világháborús bombát találtak Kétpónál

Több tucat második világháborús bombát találtak Kétpónál

Második világháborús bombákat találtak vasárnap Kétpó külterületén, hétfőre már negyvenhárom robbanószerkezet került elő a földből - írta a szoljon.hu.

A Jász-Nagykun-Szolnok megyei hírportál hétfő esti információja szerint egyik aknavetőgránát sem volt élesített.

Keresztes Péter, Kétpó polgármestere a szoljon.hu-nak elmondta, hogy hétvégén egy cég fákat készült ültetni az út mentén, de alig fúrtak le a munkagépek, rögtön bombába "akadtak". Biztosították a helyszínt és értesítették a tűzszerészeket, akik hétfő délután megkezdték az aknamentesítést - közölte a polgármester.

Hétfő este a tűzszerészek még a helyszínen tartózkodtak - írta a hírportál.

Fotó: illusztráció

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld

Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában

Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t

2025. Július 16. 07:34, szerda | Belföld

Lázár János: Magyarország újra édesvíz-nagyhatalom lehet

Magyarország egykor édesvíz-nagyhatalom volt, és újra az lehet - írta az építési és közlekedési miniszter kedden a Facebook-oldalán.

2025. Július 16. 07:30, szerda | Belföld

Airbus: Európa legmodernebb helikopterflottája a magyar

Megérkezett az utolsó két Airbus H225M típusú helikopter és ezzel teljessé vált a Magyar Honvédség közepes kategóriájú, többfeladatú helikopterflottája.