Városlista
2025. augusztus 25, hétfő - Lajos

Hírek

2011. Szeptember 30. 10:16, péntek | Helyi

TOP 50-be került egy tömbház Tatabányán

TOP 50-be került egy tömbház Tatabányán

A TOP 50 energiahatékony lakóépületek közé került a tatabányai Köztársaság úti 35-38. számú társasház.

A panelprogram során megvalósított felújítás után a teljes épületre vonatkozó fűtési energia-megtakarítás 64,65 százalékos.

A közel egyéves beruházás során megtörtént a homlokzati hőszigetelés, a nyílászárók cseréje és fűtéskorszerűsítés keretében kialakították az egyénileg szabályozható és mérhető fogyasztást. A teljes beruházás értéke 13,5 millió forint volt, melyből az állami- és önkormányzati támogatás egyaránt 5,7-5,7 millió volt, a 60 lakásos társasház 2,1 millió önrészt biztosított.
Mint ismeretes, a közelmúltban elkezdődtek az Új Széchenyi Terv keretében működő Zöld Beruházási Rendszer panelpályázat kivitelezési munkálatai a városban. A mostani korszerűsítések kilenc lakóépület 262 lakását érintik, és a kivitelezési munkák összköltsége meghaladja a 180 millió forintot. Ugyancsak folytatódik a városi fűtéskorszerűsítési program, az önkormányzat az idén 200 millió forinttal támogatja a lakótelepi házak távfűtésének korszerűsítését, a szabályozható és mérhető fűtés kialakítását.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 05. 18:44, kedd | Helyi

KAMERALOPÁSBÓL REPETÁZTAK

A Tatabánya Rendőr-főkapitányság lopás és rongálás vétsége miatt nyomoz két férfival szemben.

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Július 01. 07:00, kedd | Helyi

SOK VOLT A ROVÁSÁN

Engedély nélkül, a tulajdonos tudtán kívül más autójával hajtott egy férfi Esztergomban, aki ellen rablás miatt körözés volt érvényben.

2025. Június 04. 10:07, szerda | Helyi

ORSZÁGOS HATÁRRENDÉSZETI ÖSSZESÍTŐ

Az elmúlt nap eseményei számokban . A szolgálatot teljesítő rendőrök 2025. június 03-án 0 óra és 24 óra közötti időszakban összesen 35 határsértőt tartóztattak fel.