Hírek
2022. Március 05. 06:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: katasztrófavédelem
Tovább bővül a tűzgyújtási tilalom alá vont terület Magyarországon

A hűvös, csapadékszegény időjárás miatt szombattól újabb öt megyére - Fejér, Jász-Nagykun-Szolnok, Pest, Somogy és Szolnok megyékre - terjeszti ki a hatóság a tűzgyújtási tilalmat
- közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) pénteken az MTI-vel.
Azt írták, a korábban elrendelt korlátozás változatlanul érvényben marad Bács-Kiskun, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád-Csanád, Hajdú-Bihar, Heves, Nógrád és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében.
Számottevő, országos csapadék továbbra sem várható - hívták fel a figyelmet.
Kiemelték, hogy "a tűzesetek nagy részét a gondatlan és szándékos emberi gyújtogatás okozza, ami első lépésben nádasokat, gyepterületeket érint, de ezek a tüzek ugrótűz formájában akár az erdőterületekre is könnyen átterjedhetnek". Különösen a fiatal erdőfelújítások és erdőtelepítések veszélyeztetettek - fűzték hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld
Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában
Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t
2025. Július 16. 07:35, szerda | Belföld
Ingatlan.com: a munkaerőpiacon is változást hozhat az Otthon Start program
2025. Július 16. 07:34, szerda | Belföld
Lázár János: Magyarország újra édesvíz-nagyhatalom lehet
Magyarország egykor édesvíz-nagyhatalom volt, és újra az lehet - írta az építési és közlekedési miniszter kedden a Facebook-oldalán.
2025. Július 16. 07:30, szerda | Belföld
Airbus: Európa legmodernebb helikopterflottája a magyar
Megérkezett az utolsó két Airbus H225M típusú helikopter és ezzel teljessé vált a Magyar Honvédség közepes kategóriájú, többfeladatú helikopterflottája.