Hírek
2011. Szeptember 29. 07:21, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrintPress
Tovább drágul jövőre az autózás

A tervezett intézkedések hatására használattól függően több tízezer forinttal emelkedhetnek a járművek üzemeltetési költségei.
A Magyar Autóklub jármű műszaki igazgatója szerint a diesel autót használó vállalkozások járnak a legrosszabbul; őket az emelkedő cégautó-adó, a dráguló biztosítások, és az áfa emelés mellett a gázolaj jövedéki adójának emelése is érinti.
Lovas Károly a Gazdasági Rádiónak azt mondta, a mostani kormányzati tervek a biztosításokat fogja igen komoly mértékben emelni, akár 20 százalékos drágulás is lehet, ha ezt forintosítjuk , akkor ezt akár több tízezer forintos költséget is jelenthet az autósnak. Az elképzelések szerint büntetnék azon autósokat, akik közlekedési balesetet okoznak, az ő esetükben - mondván, hogy nő a kockázata a többi autós felé - magasabb díjat kellene fizetniük. Ennek az a háttér oka, hogy ha egy autó balesetet okoz, akkor a kárt valakinek ki kell fizetni , ebből próbálták meg kikalkulálni, hogy mi az az összeg amit a biztosítók kifizetnek és ezt a pénzt próbálják most behajtani az autósokon. Emelkedik a cégautó adó mértéke is, 1600 köbcentiméter hengerűrtartalom alatt 7 ezer forintot kell havonta fizetni, e fölött pedig 15 ezer forintot. Ez az újonnan eladott autók 80 százalékára fog majd vonatkozni.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld
Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában
Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t
2025. Július 16. 07:35, szerda | Belföld
Ingatlan.com: a munkaerőpiacon is változást hozhat az Otthon Start program
2025. Július 16. 07:34, szerda | Belföld
Lázár János: Magyarország újra édesvíz-nagyhatalom lehet
Magyarország egykor édesvíz-nagyhatalom volt, és újra az lehet - írta az építési és közlekedési miniszter kedden a Facebook-oldalán.
2025. Július 16. 07:30, szerda | Belföld
Airbus: Európa legmodernebb helikopterflottája a magyar
Megérkezett az utolsó két Airbus H225M típusú helikopter és ezzel teljessé vált a Magyar Honvédség közepes kategóriájú, többfeladatú helikopterflottája.