Hírek
2016. Január 13. 13:26, szerda |
Sport
Forrás: MTI
Túraautó-vb - Michelisz Norbert a Honda gyári pilótája lett

A túraautó-világbajnokságban (WTCC) szereplő Honda szerdán bejelentette, hogy három gyári pilótával, köztük Michelisz Norberttel vág neki az idei szezonnak.
A japán autógyár WTCC-s csapatának Facebook-oldalára felkerült közlemény szerint a 31 éves magyar versenyző mellett a 2012-es bajnok, 36 esztendős brit Rob Huff, valamint az elmúlt három szezonban is a Hondánál vezető, 39 éves korábbi Forma-1-es pilóta, a portugál Tiago Monteiro ül majd a Civic WTCC-k volánja mögött.
A közlemény emlékeztet rá, hogy Michelisz - akit Magyarország legnagyobb autósport-sztárjának neveznek - kétszer nyerte meg a privát vb-címet (2012, 2015). A Honda azt írta, Michelisz autóját a korábbiakhoz hasonlóan az olasz JAS Motorsport készíti majd fel.
"Az elmúlt három évben Hondával versenyeztem, kiváló kapcsolatom alakult ki a gyárral, ennek is köszönhetők a futamgyőzelmek, valamint a tavalyi privát vb-cím" - idézte Micheliszt a közlemény. "Hálás vagyok a lehetőségért, és azt remélem, az idén be tudom bizonyítani a Hondának, hogy érdemes volt hinnie bennem."
A mohácsi pilóta 2008-ban mutatkozott be a WTCC-ben, 2010 óta a Zengő Motorsport színeiben négy futamot nyert, kétszer a Hungaroringen győzött.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 31. 08:36, vasárnap | Sport
Labdarúgó NB I - Tóth Alex szerződést hosszabbított a Ferencvárossal
Meghosszabbította a 19 éves középpályás, Tóth Alex szerződését a labdarúgó Fizz Ligában szereplő Ferencváros.
2025. Augusztus 31. 08:32, vasárnap | Sport
Európa-liga - A Plzen lesz a Ferencváros első ellenfele a főtáblán
A cseh Viktoria Plzen elleni mérkőzéssel kezdi meg a szereplését szeptember 25-én a Groupama Arénában a Ferencváros a labdarúgó Európa-liga főtábláján
2025. Augusztus 29. 07:19, péntek | Sport
Kl-selejtező - Kétgólos bécsi vereséggel búcsúzott a Győr
2025. Augusztus 29. 07:11, péntek | Sport
Bajnokok Ligája - Sallai csapata ellen is játszik a Liverpool
Szoboszlai Dominik, Kerkez Milos és Pécsi Ármin csapata, a Liverpool FC a többi között a Sallai Rolandot foglalkoztató Galatasarayjal találkozik a labdarúgó Bajnokok Ligája főtábláján.