Városlista
2025. július 16, szerda - Valter

Hírek

2017. Október 01. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Turistákat gázolt el egy troli a fővárosban

Turistákat gázolt el egy troli a fővárosban

Trolibusz gázolt el gyalogosokat Budapesten, az Andrássy útnál szombat délután - számolt be az M1 aktuális csatorna.

A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) tájékoztatása szerint külföldi turistákat gázolt a troli. Az Országos Mentőszolgálat közlése szerint: az egyik férfit a helyszínen újra kellett éleszteni.

Az M1 tudósítója a helyszínről jelentkezve azt mondta: az Izabella utca kereszteződésében gázolt el két embert a troli. Egyikük könnyebben sérült, de a másik súlyos, életveszélyes sérüléseket szenvedett.

A baleset körülményeit a rendőrség vizsgálja. A tudósító hozzátette: már most is minden irányból araszol a kocsisor. A műszaki mentés és a helyszínelés miatt a következő órákban is dugókra lehet számítani - jegyezte meg.

A BKK fődiszpécsere az MTI-nek azt mondta: egy külföldi turistacsoport két tagja figyelmetlenül lépett le az úttestre, s ekkor történt a gázolás. A baleset a troliközlekedést nem akadályozza.

Valics Dezső, az Országos Mentőszolgálat sajtóügyeletese az MTI megkeresésére azt közölte: két mentőautóval mentek ki a helyszínre, ahol két férfit kellett ellátniuk. Egy 45 év körüli férfit ellátás közben újra is kellett éleszteni. Végül súlyos, életveszélyes állapotban vitték kórházba. A másik, 30 év körüli férfit az elsődleges vizsgálat alapján könnyebb sérülésekkel vittek kórházba.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld

Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában

Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t

2025. Július 16. 07:34, szerda | Belföld

Lázár János: Magyarország újra édesvíz-nagyhatalom lehet

Magyarország egykor édesvíz-nagyhatalom volt, és újra az lehet - írta az építési és közlekedési miniszter kedden a Facebook-oldalán.

2025. Július 16. 07:30, szerda | Belföld

Airbus: Európa legmodernebb helikopterflottája a magyar

Megérkezett az utolsó két Airbus H225M típusú helikopter és ezzel teljessé vált a Magyar Honvédség közepes kategóriájú, többfeladatú helikopterflottája.