Városlista
2026. augusztus 4, kedd - Domonkos

Hírek

2019. Január 02. 13:03, szerda | Külföld
Forrás: mti - fotó: Die Zeit

Újabb menekültügyi szigorításokat sürget a német belügyminiszter

Újabb menekültügyi szigorításokat sürget a német belügyminiszter

Újabb menekültügyi szigorításokat sürget Horst Seehofer német szövetségi belügyminiszter, miután egy csoport menedékkérő járókelőkre támadt a napokban egy bajor kisvárosban.

Az Ambergben történt eset "mértéktelen erőszakos túlkapás, amelyet nem tűrhetünk el" - mondta a tárcavezető a Bild című lap szerdai összeállításában.

A kisvárosban szombaton két afgán, egy iráni és egy szíriai fiatalember válogatás nélkül járókelőkre támadt. Ittasan randalírozva tizenkét embert sebesítettek meg, egyikük kórházi ápolásra szorul fejsérülése miatt. A 17 és 19 év közötti menedékkérőket előzetes letartóztatásba helyezték.

"Ha menedékkérők erőszakos bűncselekményeket követnek el, akkor el kell hagyniuk az országunkat" - vonta le a történtek tanulságát Horst Seehofer. A bajor Keresztényszociális Unió (CSU) politikusa hozzátette, hogy javaslatokat dolgoz ki az ügyben a kormány számára.

A testvérpárt Kereszténydemokrata Unióból (CDU) többen a támogatásukról biztosították a belügyminiszter kezdeményezését. Az ilyen esetekben a jogállamnak "hajthatatlan keménységről kell tanúbizonyságot tennie", és az eddiginél nagyobb határozottsággal kell eltávolítania az országból a maradásra nem jogosult menedékkérőket - mondta Philipp Amthor CDU-s parlamenti (Bundetsag-) képviselő.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 03. 16:00, hétfő | Külföld

Hőség - Olaszország majdnem minden térségében vörös kód van érvényben

Olaszország majdnem minden részén a legmagasabb fokozatú riasztás van érvényben a negyven fokos hőség miatt augusztus első vasárnapján.

2026. Augusztus 03. 15:00, hétfő | Külföld

Ceuta - A spanyol hatóságok eddig 72 holttestet emeltek ki a tengerből

A spanyol hatóságok eddig 72 holttestet emeltek ki a tengerből Ceutánál- közölte Miguel Ángel Pérez Triano, az észak-afrikai autonóm spanyol város kormánymegbízottja vasárnap.

2026. Július 30. 14:00, csütörtök | Külföld

Iráni konfliktus - Az Egyesült Államok újra támadja Iránt

Az Egyesült Államok újabb légitámadást indított Irán ellen - közölte a Középső Parancsnokság (CENTCOM) szerdán.

2026. Július 30. 13:00, csütörtök | Külföld

Rekordalacsony a Dráva Eszéknél, hajóroncsokat és rég elfeledett maradványokat tárt fel a meder

Történelmi mélypontra süllyedt a Dráva vízállása Eszéknél: kedden mínusz 186 centimétert mértek, ami a helyi mérőállomás eddigi legalacsonyabb értéke.