Hírek
2022. Augusztus 09. 15:09, kedd |
Belföld
Forrás: mti/fotók: police.hu
Újabb unokázós bűnbandát számolt fel a rendőrség
Befejeződött a nyomozás az időseket megkárosító, Angliából irányított csalók ügyében, a 14 tagú bűnszervezet felszámolásáról kedden számolt be a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság.
A police.hu-n azt írták: a bandát Angliából irányították, kilenc megyében és Budapesten csaptak be időseket.
A rendőrség még 2020 februárjában, összehangolt akcióban Budapesten, Izsófalván és Makón elfogott hat férfit, az ezt követő hónapokban pedig a bűnszervezet további nyolc tagja - köztük az angliai vezetők - ellen indítottak eljárást.
Tizenegy férfiból és három nőből állt a bűnszervezet. Ketten Angliából hívogattak fel magyarországi számokat, majd a hívásokat fogadók unokájának, gyermekének, keresztgyermekének adták ki magukat.
A jól ismert módszert alkalmazták: azt állították, hogy közlekedési balesetet szenvedtek, bajban vannak, azonnal pénzre van szükségük. Azt mondták, hogy nem tudnak elmenni a pénzért, de egy megbízható barátjukat elküldik érte. Aki nem tudott pénzt adni, attól ékszereket kértek.

Az Angliából telefonálgató páros irányította azokat, akik itthon felkeresték az időseket, ők mondták meg, mikor, milyen címre kell elmenniük.
A felhívott emberek között többen voltak, akik ráismertek a módszerre és nem hagyták magukat megkárosítani. Ám voltak, akiket sikerült becsapni. Békés megyében egy gyulai idős férfitől másfél millió forintot, Békésen egy 80 éves nőtől pénzt és ékszereket vittek el. Egy debreceni nőtől 3 millió 200 ezer forintot csaltak ki, egy szegedi nő pedig több mint egymillió forintot adott át a csalóknak.
Az ügy iratait hétfőn továbbították az ügyészségre - közölte a rendőrség.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 19. 07:33, péntek | Belföld
A NAV közzétette az ünnepek alatti ügyfélfogadás időpontját
2025. December 19. 07:28, péntek | Belföld
Nagy István szerint felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné
Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné, és azt Ukrajnának adná, emellett az élelmezésbiztonságot is veszélyeztetné - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra feltöltött csütörtöki videóüzenetében.
2025. December 19. 07:27, péntek | Belföld
Orbán Viktor: az orosz vagyon felhasználását sikerült megakadályozni
A befagyasztott orosz vagyon felhasználása Ukrajna céljaira hadüzenetként értelmezhető, azonnal belerántott volna bennünket egy háborúba, ettől sikerült megóvni magunkat, ez egy nagyszerű siker
