Városlista
2025. július 16, szerda - Valter

Hírek

2015. November 10. 07:45, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Újra lehet szavazni az egészségügyben és az oktatásban dolgozó nőkre

Újra lehet szavazni az egészségügyben és az oktatásban dolgozó nőkre

Elindult az idei szavazás az Aranyanyu Díj döntőseire, akik között az egészségügyben és az oktatásban dolgozó, a társadalom tagjaiért kiemelkedő munkát végző nőket jutalmaz a zsűri és a közönség.

A voksokat november 22-ig várják. Az idén is pedagógus, orvosnő, egészségügyi- és szociális szakdolgozó kategóriában lehet szavazni azokra a nőkre, akiknek kisfilmje a díj weboldalán látható - közölték a szervezők az MTI-vel.

A Richter Gedeon Nyrt. és a Rácz Zsuzsa író által 2011-ben alapított díjat és az azzal járó 200 ezer forintos pénzjutalmat idén nyolc nő veheti majd át.

A díjazottak személyére a közönség tehetett javaslatot szeptember végéig, és küldhette be négy kategóriában a jelöléseket, amelyeket egy-egy személyes történettel kellett indokolni. Ezek alapján választotta ki a zsűri az egyes kategóriák négy-négy döntősét.

A zsűri és a közönség kategóriánként egy-egy győztest választ majd ki, akik a Ridikül Magazin különdíjasával együtt vehetik át jutalmukat a november 26-i gálán.

A zsűri tagjai az idén is Beke Zsuzsa, a Richter Gedeon Nyrt. kommunikációs vezetője, Dobó Kata színésznő, Kriston Andrea, a Kriston Intim Torna módszer kidolgozója, Nagy Tímea olimpiai bajnok párbajtőrvívó, valamint Rácz Zsuzsa író.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld

Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában

Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t

2025. Július 16. 07:34, szerda | Belföld

Lázár János: Magyarország újra édesvíz-nagyhatalom lehet

Magyarország egykor édesvíz-nagyhatalom volt, és újra az lehet - írta az építési és közlekedési miniszter kedden a Facebook-oldalán.

2025. Július 16. 07:30, szerda | Belföld

Airbus: Európa legmodernebb helikopterflottája a magyar

Megérkezett az utolsó két Airbus H225M típusú helikopter és ezzel teljessé vált a Magyar Honvédség közepes kategóriájú, többfeladatú helikopterflottája.