Hírek
2014. Március 21. 11:47, péntek |
Külföld
Forrás: MTI
Ukrán válság - Janukovics fia dollármilliókat keres Ukrajnában

Viktor Janukovics megbuktatott ukrán államfő egyik fia, Olekszandr - akinek a neve rajta van az Egyesült Államok és az Európai Unió szankciós listáján - továbbra is dollármilliókat keres Ukrajnában - jelentette pénteken a TSzN kijevi televízió.
Az UNIAN hírügynökség által idézett híradás szerint a Kijev melletti Boriszpil repülőtér a minap nagy összegű hitelt vett fel az Összukrán Fejlesztési Banktől (Vszeukrajinszkij Bank Rozvitku), amely Viktor Janukovics idősebbik fiának, Olekszandrnak a tulajdonában áll.
A TSzN szerint a "család" bankja csaknem 20 millió dolláros, 11 százalékos éves kamatozású hitelt nyújt a repülőtérnek, és 6,5 millió dollárt keres a hitelszerződéssel. Az ügylettel kapcsolatos információk megjelentek a kormányközlöny kiadásokkal kapcsolatos fejezetében.
Szerhij Miscsenko parlamenti képviselő szerint a repülőtéren a szolgáltatásokat végző számos cég továbbra is a Janukovics család befolyása alatt áll. Miscsenko az ügyészségtől kért "beavatkozást", és javaslatot tesz a parlamentnek, hogy vizsgálja meg az infrastrukturális beruházásokért felelős, újonnan kinevezett miniszter felelősségét az ilyen ügyletekért.
Miscsenko sérelmezi, hogy Janukovics megbuktatásával semmi se változott, a repülőtér továbbra is Janukovicsé és üzletembereié, akik milliós kölcsönöket kapnak a volt államfő fiától, és cégeiken keresztül írják le a reptér üzemeltetési költségeit.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 04. 07:47, csütörtök | Külföld
Hszi Csin-ping: az emberiségnek a béke vagy a háború között kell választania
Az emberiség ismét választás előtt áll: béke vagy háború, párbeszéd vagy konfrontáció, együttműködés vagy a másik rovására zajló küzdelem
2025. Szeptember 04. 07:46, csütörtök | Külföld
Vlagyimir Putyin: ha Volodimir Zelenszkij kész találkozni, jöjjön el Moszkvába
Ha \"Ukrajna adminisztrációjának jelenlegi vezetője\" kész a kétoldalú találkozóra, akkor el kell utaznia Moszkvába
2025. Szeptember 04. 07:39, csütörtök | Külföld
Donald Trump: az amerikai katonák Lengyelországban maradnak
Lengyelországban maradnak az odavezényelt amerikai katonák, és ha a lengyelek úgy kívánják, Washington akár növelheti is a kontingens létszámát
2025. Szeptember 03. 07:24, szerda | Külföld
Putyin: Oroszország soha nem ellenezte Ukrajna EU-csatlakozását
Moszkva soha nem ellenezte Ukrajna esetleges európai uniós csatlakozását - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Pekingben.