Hírek
2016. Március 30. 10:05, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Uniós támogatásokat elcsaló bűnszervezet tagjai ellen emeltek vádat

A Csongrád Megyei Főügyészség vádat hét emberrel szemben, akik közül többen egy bűnszervezet tagjaként fiktív projektekhez pályáztak európai uniós és hazai költségvetési alapok támogatásaira
- tájékoztatta az ügyészség szóvivője szerdán az MTI-t. Szanka Ferenc közölte, az ügyészség a hét terheltet bűnszervezetben vagy bűnsegédként elkövetett költségvetési csalás bűntettével vádolja.
Az ügyészség szerint a vádlottak egy olyan hálózat tagjai voltak, amely részben saját, részben más személyek neve alatt működő gazdasági társaságokból állt, és volt olyan cég is, amelyet álnév alatt irányítottak. A céghálóba egy olyan Szlovákiában bejegyzett vállalkozást is bevontak, amely nem végzett valós gazdasági tevékenységet. A cégek eltüntetéséhez elkészítették egy kitalált román állampolgár okmányát a vádlottak egyikének fényképével. Az okmányt felhasználva üzletrészeket vásároltak gazdasági társaságokban, emellett pályázati támogatások igénylése és bankoknál történő ügyintézés során is használták a dokumentumot.
A vádlottak a Dél-alföldi Regionális Fejlesztési Ügynökséghez olyan pályázatokat nyújtottak be, amelyek megvalósítása nem állt szándékukban, és nem is történt meg. A vádirat szerint a három fiktív projekttel az állami és az európai uniós költségvetésnek mintegy 120 millió forint kárt okoztak - tudatta a csoportvezető ügyész.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld
Magyar módszerrel a kiégés ellen
Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!
2025. Április 10. 07:11, csütörtök | Belföld
Kitartóan veszik az államkötvényt a magyarok
ÁKK: töretlen a lakosság bizalma az állampapírok iránt.
2025. Április 10. 07:09, csütörtök | Belföld
Nagy István: továbbra sincs új kitörés, a kormányülésen is napirenden volt a védekezés
Továbbra sincs új kitörés, eredményes védekezés a ragadós száj- és körömfájás ellen - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra szerdán feltöltött videóban.
2025. Április 10. 07:08, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor megállapodott a telekommunikációs szolgáltatókkal
A nagy telekommunikációs szolgáltatók nem emelik áraikat jövő július 1-jéig, az a szolgáltató, amely az idén már emelt, visszaviszi árait a január 1-jei szintre