Városlista
2025. szeptember 4, csütörtök - Rozália

Hírek

2017. December 14. 07:34, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Üveggyűjtésre kötelezik a boltokat

Üveggyűjtésre kötelezik a boltokat

2018 januárjától kötelező lesz visszavenniük a 300 négyzetméternél nagyobb alapterületű élelmiszerboltoknak a használt tárolóüvegeket

- írja csütörtöki számában a Magyar Nemzet a Kormány.hu oldalon közzétett előterjesztésre hivatkozva.

A Földművelésügyi Minisztérium által készített rendelettervezet szerint a kötelezettség nem betétdíjas rendszer lenne, hanem üveggyűjtő konténereket kellene kitenniük az üzleteknek vagy a boltban egyszerűen bevenni az üveghulladékot.

A lap emlékeztet arra, hogy a palackok, befőttesüvegek kötelező átvételéről szóló rendeletet még nem hirdették ki, így kérdés, hogy lesz-e elég ideje az érintett üzleteknek felkészülni a feladat ellátására.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld

Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre

A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.

2025. Szeptember 02. 07:15, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: 2027 végéig elkészül a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza

Egész biztosan elkészül 2027 végéig a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza, ami komoly előrelépést jelent majd hazánk és az egész térség energiabiztonságának szempontjából -

2025. Szeptember 02. 07:07, kedd | Belföld

Lázár János: visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a MÁV-Volán csoport

A MÁV és a Volán összevonásával visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a vállalatcsoport.

2025. Szeptember 01. 07:58, hétfő | Belföld

Változékony idő várható szeptember első hetében