Hírek
2016. Február 01. 10:31, hétfő |
Bulvár
Forrás: MTI
Vádat emeltek egy férfi ellen, aki tíz évig más nevén élt

Elítélést eredményező hamis vád miatt emelt vádat a Pécsi Járási és Nyomozó Ügyészség egy férfi ellen, aki tíz évig más nevén élt, és ezen a néven egy bűncselekmény miatt elítélték
- közölte a Baranya Megyei Főügyészség hétfőn az MTI-vel. A közlemény szerint a férfi 2002-ben ellopta egy munkatársa iratait, majd az adataival hamis személyi okmányokat készíttetett. Ezután külföldön, több országban vállalt munkát, végül Svédországban telepedett le ezeket a hamis adatokat használva. Svéd okmányokat is állítottak ki neki a korábban meglopott ember adataival - írták.
A férfit egy 2012-ben Svédországban elkövetett bűncselekmény miatt nyolc hónap börtönre ítélték, az eljárás során szintén nem a saját személyes adatait adta meg. A büntetését letöltötte.
A Fővárosi Törvényszék a külföldi ítélet érvényét elismerte, a határozatot kézbesítették az igazi névtulajdonosnak, aki így szerzett tudomást arról, hogy az adataival visszaéltek - olvasható az ügyészség közleményében.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 15. 07:31, kedd | Bulvár
Elhunyt Mario Vargas Llosa irodalmi Nobel-díjas író
Nyolcvankilenc éves korában elhunyt Mario Vargas Llosa irodalmi Nobel-díjas perui-spanyol író.
2025. Április 14. 07:50, hétfő | Bulvár
Nemzetközi gitárfesztivált rendeznek Szegeden
Koncerteket, mesterkurzusok, szakmai előadások is szerepelnek a csütörtökön kezdődő 26. Szegedi Nemzetközi Gitárfesztivál programjában - tájékoztatták a szervezők az MTI-t.
2025. Április 13. 10:35, vasárnap | Bulvár
Sikeresen teljesítették a magyar űrhajósok a NASA kiképzését
Az Axiom Mission 4 (Ax-4) űrhajósai, köztük a magyar kutatóűrhajós, Kapu Tibor, és tartalékosa, Cserényi Gyula, sikeresen befejezték a NASA űrhajóskiképzését - közölte HUNOR - Magyar Űrhajós Program szombaton a Facebook-oldalán.
2025. Április 11. 07:47, péntek | Bulvár
A Prada olasz luxuscikk gyártó megvásárolja a Versace divatcéget
A Prada olasz luxuscikk gyártó csoport 1,25 milliárd euróért megvásárolja a Versace divatcéget a Capri Holdings vállalattól - közölte a Prada a honlapján közzétett közleményében csütörtökön.