Városlista
2026. május 5, kedd - Györgyi

Hírek

2018. Március 20. 13:11, kedd | Belföld
Forrás: mti

Vádat emeltek egy robbanóanyagot előállító fővárosi férfi ellen

Vádat emeltek egy robbanóanyagot előállító fővárosi férfi ellen

Vádat emelt a Fővárosi Főügyészség kedden egy budapesti férfi ellen, aki tavaly nyáron rendkívül veszélyes, akár az emberi élet kioltására is alkalmas robbanóanyagot állított elő - közölte a fővárosi főügyész az MTI-vel.

Ibolya Tibor azt írta, a 30 éves férfi tavaly júliusban nagyobb mennyiségben különböző anyagokat szerzett be, és ezekből XI. kerületi lakóhelyén robbanóanyagot állított elő. A vegyületből 50-70 grammot egy műanyag palackba töltött, majd kiöntötte egy XXII. kerületi erdős területen.

A közlemény szerint a férfi által előállított robbanóanyag alkalmas volt az emberi élet kioltására, felrobbantása esetén 3-5 méter sugarú körben okozhatott volna súlyos, maradandó sérüléseket. Az úgynevezett másodlagos repeszek pedig közvetetten életveszélyes, akár halált okozó sérüléseket is okozhattak volna.

"A vádlott által előállított robbanóanyag megbízhatatlansága és veszélyessége miatt még engedéllyel sem állítható elő" - tette hozzá a fővárosi főügyész.

A Fővárosi Főügyészség a jelenleg más ügyben jogerős szabadságvesztés büntetését töltő férfit robbanóanyaggal való visszaéléssel vádolja.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 05. 11:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország

2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld

Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve

Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát

2026. Május 05. 07:39, kedd | Belföld

Érettségi - Pedagógusok: a korábbiaknál nehezebb volt az idei magyar írásbeli

Az elmúlt évek vizsgáinál nehezebbnek ítélték a hétfői magyar nyelv és irodalom írásbeli érettségi feladatait az MTI-nek nyilatkozó középiskolai tanárok.

2026. Május 05. 07:31, kedd | Belföld

Kontroll-interjú: Balásy Gyula ingyen felajánlotta az államnak a médiacégeit

Balásy Gyula médiavállalkozó lemond valamennyi rendezvényszervező, kommunikációs és médiacégében birtokolt tulajdonrészéről, azokat felajánlja az állam részére.