Hírek
2022. Május 06. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Változékony lesz az időjárás a hétvégén is
A hétvégén is változékony lesz az időjárás: a napsütés mellett többször beborul majd az ég és záporokra, zivatarokra is készülni kell. Ugyanakkor többfelé 25 fok felett alakulnak a csúcsértékek
- az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.
Pénteken a Dunántúl nyugati részén lehet vastagabb a felhőzet, máshol fátyolfelhőzet szűri a napsütést, valamint gomolyfelhők is képződnek. Estére a Dunántúl többi részén is megvastagodhat a felhőtakaró. Délután főleg a Dunántúl északnyugati felén és az Északi-középhegység tágabb térségében várhatók záporok, zivatarok. Az Alföld délkeleti részén kis eséllyel lehet csak csapadék. Nagyobb területen megélénkül, zivatarok környezetében átmenetileg meg is erősödik a szél. A leghidegebb órákban 6 és 13 Celsius-fok között alakul a hőmérséklet. Napközben 21-27 fokig melegszik a levegő.
Szombaton a déli, délkeleti országrészben kevesebb, máshol több körzetben valószínű záporeső, zivatar. Zivatarok környezetében átmenetileg megerősödhet a szél. A minimumok 7 és 13, a maximumok 19 és 27 fok között várhatók. A hosszabb ideig csapadékos tájakon mérhetik az alacsonyabb, délkeleten a magasabb értékeket.
Vasárnap több helyen felhős lesz az ég, de az ország nagy részén hosszabb-rövidebb időre kisüt majd a nap. Szórványosan fordulhat elő zápor, zivatar. Helyenként, zivatar térségében meg is erősödik a szél. A hajnali 7-13 fokról 19-27 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 03. 13:00, hétfő | Belföld
Paks/Hőség - Zuhanyzókat biztosít a paksi önkormányzat az atomerőmű leállítása miatt melegvíz nélkül maradó paksiaknak
Zuhanyzókonténerek telepítésével, közintézmények megnyitásával segíti az atomerőmű leállítása miatt melegvíz nélkül maradó paksiakat az önkormányzat - tájékoztatta a Duna-parti város polgármestere vasárnap az MTI-t.
2026. Augusztus 03. 10:00, hétfő | Belföld
Hőség - Gajdos László: 10-20 településen problémás a vízellátás
Jelenleg az egész országban biztosított az ivóvízszolgáltatás, 10-20 településen lehetnek problémák, de azokat folyamatosan kezelik - közölte az élő környezetért felelős miniszter vasárnap Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 03. 09:04, hétfő | Belföld
Megnyílt az AMKA 33. országos nyári–őszi kiállítása Gödöllőn
Megnyílt A Magyar Kézművességért Alapítvány (AMKA) 33. országos nyári–őszi kiállítása a gödöllői Művészetek Házában.
